22 miliony dolarów odszkodowania dla Abdusalamowa

 

Minęło już cztery lata. Świetna walka w kategorii ciężkiej. Magomed Abdusalamow kontra Mike Perez. Dwóch niepokonanych, dysponujących nokautującym ciosem zawodników. Mówiono o nich, jak o przyszłości wagi ciężkiej. Ring jednak brutalnie zweryfikował ich historię. Abdusalamow przyjął podczas pojedynku ogromną liczbę mocnych ciosów. Dotrwał do ostatniego gongu. Fani byli zachwyceni postawą Pereza, jednak dość szybko zapomniano o zwycięzcy, ponieważ doszło do tragedii. Rosjanin zapadł w śpiączkę i walczył o życie. Dzisiaj, po czterech latach odzyskał sprawność tylko częściowo. Poważne uszkodzenia mózgu spowodowały, że nie może samodzielnie się poruszać, wymaga całodobowej opieki, jego układ nerwowy jest bardzo mocno upośledzony.

Dziś, po czterech latach stan Nowy Jork zgodził się wypłacić pięściarzowi i jego rodzinie ogromną kwotę 22 milionów dolarów. Jest to ogromna kwota, która na pewno pozwoli rodzinie na życie bez obaw o środki do życia i na rehabilitację Magomeda. Cały czas pojawia się jednak wiele pytań. Kto zawinił? Czy komisja stanowa? Czy sędzia? Czy lekarz ringowy? Nie wiemy, czy wcześniejsze przerwanie zmieniłoby losy zawodników. Dziś Magomed walczy każdego dnia, zaś Mike Perez nigdy nie dał już takiego pojedynku.

Znamienne są  słowa żony Abdusalamowa:

-„Zamieniłabym wszystkie pieniądze, by dostać Mago takiego jak wcześniej. Ale wiem, że to tak nie działa. Żadne pieniądze nie oddadzą nam szczęścia, jakie mieliśmy”

źródło:ESPN/New York Times/Youtube

Dodaj komentarz