26 rocznica walki Gołota vs Bowe 2 (wideo)

Są takie pojedynki, które przeszły do legendy. Właśnie takim starciem był pamiętny rewanż między Andrzejem Gołotą (28-1, 25 KO) a Riddickiem Bowe (39-1, 32 KO). Pojedynkowi od samego początku towarzyszyły wielkie emocje. Z jednej strony Doświadczony i potwornie niebezpieczny Bowe, z drugiej nieobliczalny Gołota. Amerykanin mający już wyrobioną markę, dla Polaka ostatnia przeszkoda przed walką z ówczesnym królem wagi ciężkiej, którym był Mike Tyson.

Dodatkowo smaczku dodawała ich pierwsza walka, w której Gołota dokonał rzeczy niemal niemożliwej czyli, postawił się Ridickowi. Evander Holyfield później przyznał, że w tamtym czasie jedynie Gołota był w stanie stać naprzeciw Amerykanina i po prostu go bić. Nie wspomnę o dziwnym i bezsensownym przekreśleniu swojej szansy przez Gołotę i uderzaniu poniżej pasa. Wszyscy zastanawiali się, czy Gołota ponownie zdoła przeciwstawić się byłemu mistrzowi świata.

Jak się to skończyło? Wiemy wszyscy. Gołota zniszczył Bowe’a i zakończyła jego karierę, ale co z tego skoro ponownie przegrał przez dyskwalifikacje? Czemu ponownie przekreślił swoją szansę? Czemu tak głupio oddał wygraną walkę? To już wie jedynie Gołota (albo i nie:). My tymczasem przypomnijmy sobie tamten pamiętny wieczór:

Leave a Reply