42. Chemistry Cup w Halle: wystąpi pięciu Polaków

flaga apolski5 polskich bokserów, w tym trzech walczących na stałe w Rafako Hussars Poland w lidze WSB, wystąpi w 42. Chemistry Cup w Halle. Turniej w Niemczech to ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Sofii.

W Niemczech rywalizować będą Dawid Jagodziński -49 kg, Daniel Adamiec -64 kg, Przemysław Zyśk -69 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg i Mateusz Tryc -81 kg.

W poszczególnych wagach ma walczyć po 16 zawodników. Wśród Polaków największe doświadczenie międzynarodowe mają zawodnicy startujący na co dzień w World Series of Boxing – pięściarze Husarii Dawid Jagodziński, Tomasz Jabłoński i Mateusz Tryc.

Pierwsze walki już we wtorek, ćwierćfinały są zaplanowane na środę, następnego dnia półfinały, zaś w piątek finały 42. edycji prestiżowego turnieju Chemistry Cup. Obsada zawodów będzie bardzo mocna – mówi trener reprezentacji i Rafako Hussars Poland Zbigniew Raubo, któremu pomagać będzie Marek Chrobak z SAKO Gdańsk.

Pozostali kadrowicze w tym czasie trenować już będą na zgrupowaniu w Cetniewie z Ludwikiem Buczyńskim.

Ostatnim polskim bokserem, który wygrał turniej w Halle był Tomasz Bonin (+91 kg) – w 1999 roku. Sezon wcześniej do finału tej kategorii awansował Grzegorz Kiełsa. Z kolei w 2002 roku Andrzej Liczik (-54 kg) przegrał finał ze słynnym Kubańczykiem Guillermo Rigondeaux.

Niemieccy organizatorzy poinformowali, że na ringu w hotelu Maritim, oprócz gospodarzy, walczyć będę bokserzy z Polski, Danii, Anglii, Finlandii, Francji, Kazachstanu, Korei Płd., Mongolii, Holandii, Austrii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy, Węgier i Uzbekistanu.

Leave a Reply