Aleksandra Magdziak Lopes: Walka w Polsce będzie wielkim sportowym przeżyciem!

llllllllJuż 17 września na gali Polsat Boxing Night dojdzie do walki o mistrzostwo świata kobiet w wadze połśredniej. W ringu zmierzą się mistrzyni Europy Ewa Piątkowska i boksująca na co dzień za granicą Aleksandra Magdziak Lopes, która zna już smak walki o najważniejsze trofeum w zawodowym boksie. Specjalnie dla czytelników wRingu.net zawodniczka odpowiedziała na kilka pytań dotyczących swojej kariery i najbliższego pojedynku. Zapraszamy do lektury:

Mogłabyś opowiedzieć o kulisach negocjacji z Ewą Piątkowską?


Negocjacje przeszły bardzo sprawnie i zabrały dosłownie niecały tydzień. Jestem bardzo wdzięczna grupie Sferis Knockout Promotions i panu Andrzejowi Wasilewskiemu za możliwosc walki o pas WBC w Polsce.


Co sądzisz o swojej przeciwniczce?

Myslę, ze Ewa bedzie doskonale przygotowana na tę walkę – to jest chyba największa walka w jej karierze. Oczekuję, że to bedzie jej najlepszy występ i na to się przygotuję.

Opowiedz kibicom o przebiegu Twojej kariery, z pewnością chętnie się dowiedzą, jak zaczęła się Twoja przygoda z boksem.

Odkąd pamiętam zawsze byłam bardzo zaangażowana w sport. Boks zawsze bardzo lubiłam, ale trafiłam na trening dość przypadkowo. Szukałam wtedy zajęcia, które by mi dało doskonałą kondycję. Bardzo szybko zmieniło się to w pasję i chciałam sprawdzić swoje możliwosci na ringu amatorskim. W 2009 miałam pierwszą walkę zawodową i od tej pory walczę w miarę regularnie, chociaż zawsze muszę dzielić swój czas pomiędzy sport a pracę dzienną.

Walczyłaś już o dużą stawkę, jak traktujesz najbliższy pojedynek?

Walka w 2014 roku to był mój pierwszy wystep za granicami USA o taka dużą stawkę. Bardzo sie cieszę, ze mam okazję jeszcze raz się zmierzyc o ten pas WBC i to w dodatku w Polsce. Tym razem wiem, co muszę zrobić w ramach przygotowań do walki, a także to, co mam zamiar robić inaczej.

Czym dla Ciebie będzie walka przed polską publicznością w wypełnionej hali Ergo Arena?

Na pewno niesamowitym sportowym przeżyciem! Choc walczyłam juz w przeszlosci w dużych halach, jednak Ergo Arena będzie największa. Bardzo sie cieszę na możliwosc przyjazdu do Polski i możliwoscią walki na imprezie tej rangi. I jak juz wspominałam, jestem bardzo wdzieczna promotorom Ewy za wybranie mnie jako przeciwniczki.

Rozmawiał Tomasz Nowak

zdjęcie: facebook Aleksandry Magdziak Lopes

 

Leave a Reply