Alvarez zastopował Saundersa [video]

Saul Alvarez minionej nocy potwierdził dominację w wadze super średniej, kiedy zastopował po ósmej rundzie Billy’ego Joe Saundersa. Anglik nie wyszedł do walki przed dziewiątą rundą.

Nie jest do końca jasne, czy o końcu zdecydował Saunders, czy narożnik, byłego mistrza WBO. Zdaniem wielu Saunders do końca ósmej rundy prowadził na punkty, jednak popełnił błąd w ataku, kiedy otworzył gardę szerokim sierpowym. Tam czekała na niego kontra Alvareza, który trafił przeciwnika mocnym prawym hakiem. Saunders utrzymał równowagę, lecz wystarczył ten jeden cios, by wstrząsnąć nim i odesłać do głębokiej defensywy.

Początkowo to Meksykanin kontrolował starcie, co rusz atakując doły Saundersa. Ten jednak był na tyle ruchliwy, że niwelował siłę „Canelo”. W dalszych rundach mobilny Brytyjczyk punktował Alvareza jabem, okazjonalnie dokładając ciosy z zakrocznej ręki. Na nic jednak zdała się teoretyczna przewaga punktowa, gdyż Saunders dał się złapać wspomnianym wyżej ciosem. Niesamowity jest fakt, że Anglikowi opuchlizna urosła niemal natychmiast po zetknięciu się z rękawicą Alvareza. Po walce ujawniono, że Saunders doznał złamania kości oczodołu.

Alvarez został tym samym zunifikowanym mistrzem WBC, WBA i WBO. Meksykanin tuż po wygranej wyzwał do walki Caleba Planta – czempiona IBF tej samej wadze. Posiadany przez Planta pas jest ostatnim na drodze „Canelo” do zgarnięcia wszystkich najważniejszych trofeów.

Leave a Reply