Andrzej Fonfara zmienił trenera

andrzej fonfaraAndrzej Fonfara (28-4, 16 KO), czołowy polski pięściarz wagi półciężkiej zmienił trenera. Zawodnik zakończył współpracę z trenującym go dotychczas Samem Colloną.  Obecnie przygotowaniem „Polskiego Księcia” zajmuje się ceniony Virgil Hunter, który jest szkoleniowcem między innymi Andre Warda.

-Mój manager Al Haymon, wspólnie z promotorami przygotował listę. Byli na niej, oprócz Virgila Huntera, Robert Garcia, Buddy McGirt oraz  Dan Goossen. Od razu mówię – nie było żadnych nacisków, kogo mam wybrać. To była w 100 procentach decyzja moja i ludzi, do których mam zaufanie. Od razu kandydatura Virgila najbardziej mi sie podobała. Doskonała przeszłość, praca z Andre Wardem, kiedy był jeszcze amatorem, zdobywał złoty medal na igrzyskach w Atenach, późniejsze jego prowadzenie Warda jako zawodowca – też wzorowe. To zawodnik walczący teraz w mojej kategorii wagowej. To dodatkowy plus: powiedział w rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem Fonfara.

Andrzej Fonfara ostatni pojedynek stoczył przeciwko Joe Smithowi Juniorowi, z którym niespodziewanie przegrał przed czasem już w pierwszej rundzie.

źródło: Przemysław Garczarczyk/ringpolska.pl

Leave a Reply