Andy Ruiz Jr. – Anthony Joshua II: najważniejsze informacje

Przed nami wielkie święto zawodowego boksu. Andy Ruiz Jr. I Anthony Joshua po raz drugi wyjdą razem do ringu by walczyć o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych informacji na temat walki, które pozwoli kazdemu fanów na odpowiednie przygotowanie się do sobotniego wieczoru.

Rewanż

Do pierwszego starcia obu zawodników doszło 1 czerwca. Ruiz zszokował świat, chociaż początkowo wszystko wyglądało zgodnie z przewidywaniami. Joshua rzucił Meksykanina na deski w trzecim starciu. Jednak w tej samej rundzie sam leżał dwa razy! Zszokowany Anglik nie doszedł już do siebie i w siódmej rundzie został znokautowany:

Czas i miejsce akcji

Do pojedynku Ruiz – Joshua II dojdzie na specjalnie wybudowanej Diryah Arenie w Arabii Saudyjskiej. Znając rozmach szejków możemy spodziewać się 7 grudnia wielu fajerwerków organizacyjnych. Tu jednak ciekawostka: nie będzie ring girls.

Transmisja

Transmisja telewizyjna rozpoczyna się o godzinie 18 w TVP Sport. Od godziny 21.35 czyli tuż przed walką wieczoru do gry wchodzi także TVP 1, która pokaże na żywo to wydarzenie.

Pasy

W stawce pojedynku mamy pasy federacji WBO, WBA oraz IBF. Wszystkie oczywiście w posiadaniu Ruiza.

Kursy bukmacherów

Pomimo porażki w pierwszej walce to Anthony Joshua jest faworytem specjalistów od zakładów. Kursy na zwycięstwo wynoszą odpowiednio 1.4 do 2.7, zaś na rozstrzygnięcie przed czasem 1.8 do 3.7

Warunki fizyczne

Ruiz po raz kolejny będzie szukał sposobu na przedarcie się przez proste ciosy przeciwnika, który mierzy 198 cm z zasięgiem 208 cm. Jest to trudne zadanie, te same wskaźniki u Meksykanina są na poziomie 188 cm. Pokazał już jednak, że potrafi. W pierwszej walce Joshua ważył ok. 112 kg zaś Ruiz 121.

Wilder i Fury

Na wynik walki niecierpliwie będą oczekiwać Deontay Wilder i Tyson Fury. Każdy z nich widzi w sobie lidera dywizji, a także potencjalnego rywala dla zwycięzcy z soboty.

Karta walk

Impreza jest świętem wagi ciężkiej. Na karcie walk będziemy mieli mocne akcenty. Aleksander Powietkin kontra Michael Hunter, Filip Hrgović kontra Eric Molina czy nasz Mariusz Wach w starciu z bardzo mocnym Dillianem Whyte.

Leave a Reply