Art Hovanissyan vs Diego Magdaleno wydarzeniem weekendu w Fightklubie

fightklubW nocy z piątku na sobotę (transmisja od godz. 4.00) w Fightklubie znakomite pięściarskie show prosto z Belasco Theater w Los Angeles. W walce wieczoru na organizowanej przez Golden Boy Promotions gali zmierzą się Art Hovanissyan i Diego Magdaleno, a więc czołowi bokserzy w wadze lekkiej.

Dla Diego Magdaleno pojedynek w Kalifornii będzie powrotem na ring po blisko rocznym rozbracie w boksem. „Mr. Superb” po raz ostatni walczył w październiku 2015 roku, kiedy to w Manchesterze przegrał przez nokaut z Terrym Flanaganem. Porażka była tym dotkliwsza, że stawką walki był pas WBO World w wadze lekkiej. Amerykanin już po raz drugi – i drugi bezskutecznie – starał się sięgnąć po tytuł w jednej z najbardziej prestiżowych federacji. W kwietniu 2013 roku także bez powodzenia rywalizował z Romanem Martinezem o pas WBO World, ale w wadze superpiórkowej. Dla Magdaleno były to jak na razie dwie jedyne porażki w karierze, ponadto pojawiał się w ringu dwadzieścia osiem razy i wszystkie te potyczki rozstrzygał na swoją korzyść, sięgają po drodze m.in. po pasy NABF i WBO International.

W pojedynku z Hovanissyanem Amerykanin również będzie zdecydowanym faworytem. Jeśli zwycięży, droga na szczyt znów może stanąć przed nim otworem, w przypadku porażki trudno będzie mu ponownie walczyć o mistrzostwo świata. Pochodzący z Armenii, ale mieszkający i walczący od początku kariery w Stanach Zjednoczonych Hovanissyan jest w podobnej sytuacji. „Lionheart” również nie ma ostatnio najlepszej passy. Jego poprzednia walka z Fidelem Maldonado Jr. zakończyła się remisem, jeszcze wcześniejsza – porażką z Jonathanem Maicelo.

W innych ciekawie zapowiadających się pojedynkach na gali w Belasco Theater zmierzą się m.in. Joseph Aguirre z Roberto Carlosem Riverą oraz Maricela Cornejo z Elizą Olson. Transmisja całego wydarzenia od 4.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Gala z Los Angeles to niejedyne wydarzenie transmitowane w najbliższy weekend przez stację. Od czwartku do soboty widzowie mogą śledzić zmagania najlepszych judoków na rozgrywanych w Taszkiencie zawodach Grand Prix (na żywo codziennie od 14.00), ponadto w sobotę Fightklub przeprowadzi transmisję z Kickboxing Talents w Madrycie, z gali, na której rywalizować będą czołowi kick-bokserzy ze Starego Kontynentu.

Dodaj komentarz