Artur Szpilka ponad 6 kg lżejszy od Derecka Chisory (+ plus pozostałe wyniki ważenia – wideo)

Dziś w Londynie odbyła się ceremonia oficjalnego ważenia przed jutrzejszą galą w O2 Arena. W najbardziej nas interesującym pojedynku zmierzą się Dereck Chisora i Artur Szpilka. Polak zanotował 110,2 kg. W przypadku Derecka wskazówka zatrzymała się na 116,5 kg. Obaj panowie znani są z temperamentu i wybuchowości. Jednak, jak na razie, obydwaj zachowują spokój. Miejmy nadzieję, że rozkręcą się jutro w ringu i zaprezentują nam ciekawy pojedynek.

Po Chisorze i Szpilce w ringu zameldują się kolejny zawodnicy wagi. Tym razem będzie to walka Brytyjsko – Brytyjska. Zmierzą się w niej David Alen i David Price. Jak zwykle w przypadku pojedynku rosłego Price’a kibice wyczekują efektownego nokautu. A jak wiemy, Price wyznaje zasadę: znokautuj lub zostań znokautowany. Więc w obydwu przypadkach kibic powinien być zadowolony. Faworytem pojedynku jest David Alen, który ostatnio zalicza świetna passę ringową. Dziś panowie zanotowali kolejno: Price – 116,6 kg, Alen – 109,3 kg.

Wreszcie w walce wieczoru i po raz kolejny w wadze ciężkiej zobaczymy niezwykle interesujące (przynajmniej na papierze starcie). Wieczny pretendent WBC Dylian Whyte zawalczy z niepokonanym Oscarem Rivasem. Dziś na wadze zawodnicy uzyskali następujące wyniki: Whyte – 118,4 kg, co jest jedną najwyższych wag w jego karierze. Waga Rivasa wskazała 108,4 kg. Stawka pojedynku będzie tymczasowy pas federacji WBC.

Poniżej znajdziecie zapis ceremonii ważenia. Zaś całą galę będziecie mogli obejrzeć jutro na antenie TVP Sport od 22.00.

Dodaj komentarz