Artur Szpilka wraca po porażce

Po ciężkim nokaucie jaki zaserwował Arturowi Szpilce (22-4, 15 KO) Dereck Chisora, Polak nie ma zamiaru długo odpoczywać. Popularny „Szpila” pojawi się po raz kolejny między linami 26 października podczas gali w Sosnowcu. Jego rywalem został blisko czterdziesto letni Włoch Fabio Tuiach (29-6, 16 KO).

Starsi fani szermierki na pięści mogą pamiętać Włocha z pojedynku z Marco Huckiem w 2008 roku. Wtedy Huck nie dał mu najmniejszych szans i zmiażdżył go zaledwie w drugiej rundzie. Tuiach przez większość kariery toczył pojedynki w kategorii cruiser. Dopiero w 2012 roku (po czterech latach przerwy od wspomnianej walki) przeszedł do kategorii ciężkiej. W jego rekordzie ciężko jednak znaleźć wymagających rywali. A nawet jeżeli już tacy się pojawiali to takie pojedynki kończyły się porażką Tuiacha przed czasem. Pamiętajmy jednak, że jest to typowa walka na przetarcie dla Artura, więc raczej nikt nie będzie miał pretensji o takiego rywala.

Podczas tej samej gali dojdzie do innej bardzo interesującej i wyczekiwanej przez fanów walki. Marek Matyja (16-1-2, 7 KO) zmierzy się w rewanżowym starciu z Pawłem Stępniem (12-0-1, 11 KO). Obaj panowie po raz pierwszy zawalczyli podczas gali w Rzeszowie na początku lipca tego roku. Wówczas po wyrównanym starciu sędziowie orzekli remis z którym wiele osób (ze Stępniem na czele) nie może się pogodzić. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niebawem. I cieszymy się, że na drugiej starcie nie musieliśmy czekać w nieskończoność.

W Sosnowscu przypomni się również Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO). Jego rywalem na tą chwilę jest Argentyńczyk Guido Nicolas Pitto (26-6-2, 8 KO). „Chico”, mimo nie najlepszego rekordu, może być trudnym rywalem dla młodego Czerkaszyna. W swoim dorobku mierzył się między innymi z Khasanem Baysangurovem, Zaurbekiem Baysangurovem czy Jackiem Culcayem. Z tym ostatnim zresztą stoczył dwumecz, w którym jedną walkę wygrał i jedną przegrał. Ma również na koncie wyjazdową wygraną nad niezłym Redą Zam Zamem. Nie zwykł również przegrywać przed czasem, więc powinien dać kilka rund doświadczenia.

Pozostałe pojedynki nie są jeszcze znane, ale niebawem powinniśmy poznać pełna kartę walk. Transmisję z gali przeprowadzi stacja TVP Sport.

Dodaj komentarz