Babiloński: Głowacki dostanie podwyżkę. Ciągle przeżywam walkę z Huckiem

Mijają dni od wielkiego dla Polaków zwycięstwa Krzysztofa Głowackiego nad Marco Huckiem. Polak leżał na deskach w rundzie szóstej i ledwo wstał na sędziowskie „10”, a jednak wdał się po chwili w wojnę z mocnym Niemcem. Ostatecznie to „Głowka” znokautował rywala w końcowej fazie walki i założył na siebie pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej. Współpromotor Głowackiego Tomasz Babiloński podkreśla, że nadal przeżywa walkę jego podopiecznego i planuje podwyżkę dla mistrza oraz nowy samochód.

Super Express:  Powstają już plany sportowe wobec nowego mistrza?

Tomasz Babiloński: Moim marzeniem jest zrobienie z Krzyśka superczempiona. Wierzę, że jest najlepszy w swojej wadze i pokona wszystkich pozostałych mistrzów: Hernandeza, Drozda i Lebiediewa. Najwięcej do powiedzenia mają jednak menedżer Al Haymon i amerykańska telewizja, a to oznacza, że rywalem może być ktoś z trójki: Roy Jones Jr, Steve Cunningham, BJ Flores. Kolejne walki odbędą się w USA w Newark.

Jaką przewidzieliście nagrodę dla „Główki”?

– Zdecydowanie podniesiemy mu stypendium sportowe. Obiecałem też samochód. Krzysiek to skromny, ułożony człowiek. Nie pasuje do niego BMW kojarzone wiadomo jak. Chcę mu podarować volvo, bo to auto dla gentlemanów, ludzi sukcesu. Kocham tego chłopaka za jego podejście. Nawet kiedy nam nie szło biznesowo i bywało ciężko, on nigdy nie tracił wiary. Ta zawziętość zaprocentowała. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Powstają już plany sportowe wobec nowego mistrza?

– Moim marzeniem jest zrobienie z Krzyśka superczempiona. Wierzę, że jest najlepszy w swojej wadze i pokona wszystkich pozostałych mistrzów: Hernandeza, Drozda i Lebiediewa. Najwięcej do powiedzenia mają jednak menedżer Al Haymon i amerykańska telewizja, a to oznacza, że rywalem może być ktoś z trójki: Roy Jones Jr, Steve Cunningham, BJ Flores. Kolejne walki odbędą się w USA w Newark.

Czytaj cały wywiad na sport.se.pl >>

Leave a Reply