Będą grzmoty w Teksasie

Jeszcze nie opadły emocje po walce Maćka Sulęckiego z Gabrielem Rosado, a już czeka nas kolejna emocjonująca noc z boksem. Na AT&T Stadium dojdzie do wyczekiwanego pojedynku między Mikeyem Garcia(39-0, 30 KO) a Errolem Spence’m jr (24-0, 21 KO). Stawką pojedynku będzie pas federacji IBF w kategorii junior półśredniej, którego Spence broni po raz trzeci oraz wakujący tytuł WBC Diamond. Garcia już nie raz pokazał, że nie pęka przed nikim. Jednak tym razem mało kto wierzy w jego sukces. Bukmacherzy wyraźnie wskazują faworyta w osobie Spence’a (1,27 i 3,35 w przypadku wygranej Garcii). Przypominamy, że Mikey dla tego pojedynku przeskoczył o dwie kategorie wagowe w stosunku do swojej ostatniej walki. Jeżeli mu się powiedzie, myślę że będzie można uznać go za najlepszego obecnie zawodnik P4P.

Zanim w ringu zameldują się główni bohaterowie, będziemy świadkami czterech innych ciekawych pojedynków.

W wadze ciężkiej powrócą Charles Martin (25-2-1, 23 KO) i Chris Arreola (37-5-1, 32 KO). Ten pierwszy zmierzy się Gregory Corbinem (15-0, 9KO). Trzydziesto ośmioletni Corbin na ważeniu sprawił wrażenie twardziela z typu tych co zamiast jeść miód wolą rzuć pszczoły ale czy to wystarczy? W jego rekordzie trudno znaleźć kogoś o dodatnim rekordzie a o kimś w miarę rozpoznawalnym możemy zapomnieć.

Rywalem Arreoli będzie urodzony na Haiti Jean Pierre Augustin (17-0-1, 12 KO). Również tutaj nie dopatrzymy się powalających dokonań. Z wyjątkiem twardego boju ze znanym i lubianym Andresem Csomorem (TKO 4 z powodu przerobienia twarzy Węgra na gulasz) oraz wygrana przez TKO 1 z Marcelo Leandro Da Silvą (tak tym samym który połamał się o własne nogi w walce z Dawidem Kosteckim).

Po rozgrzewce w wadze ciężkiej zobaczymy walkę w kategorii koguciej między byłym mistrzem WBC Luisem Nery (28-0, 22 KO) a twardym i niewygodnym McJoe Arroyo (18-2, 8 KO).

Następnie w kategorii superśredniej obejrzymy mocno bijącego Davida Benavideza (20-0, 17 KO) z J’Leonem Love (24-2-1, 13 KO). Przypomnijmy że, Benavidez jeszcze do niedawna był w posiadaniu pasa mistrzowskiego federacji WBC ale został go pozbawiony po wykryciu w jego organizmie kokainy.

Na koniec mniej przyjemna wiadomość. Niestety żadna ze stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na transmisję z tego ciekawego wydarzenia.

Dodaj komentarz