Będzie wojna: Kownacki vs Chisora już 9 lipca!

Gdy w ringu spotyka się dwóch zawodników, których ulubioną obroną jest atak możemy być pewni emocji. Szczególnie gdy dotyczy to wagi ciężkiej. Już 9 lipca w Londynie rękawice skrzyżują znani z bezkompromisowych i ofensywnych stylów Adam Kownacki i Dereck Chisora.

Brytyjczyk wrzucił na instagramową relację zdjęcie, na którym podpisuje kontrakt. Wprawnym okiem można zobaczyć, że jako oponent wpisany jest w nim właśnie polski zawodnik. Chisora w swojej karierze znokautował już jednego z naszych reprezentantów, Artura Szpilkę. Jak pójdzie mu z Adamem?

Kownacki wraca po dwóch porażkach z Robertem Heleniusem, nie bierze walki na przetarcie. Będzie to dla niego starcie o być albo nie być. Porażka może przekreślić wszelkie marzenia, zwycięstwo zaś przykryje złe wrażenie pozostawione po walkach ze skandynawskim olbrzymem.

Chisora również nie ma ostatnio najlepszej passy. Należy jednak pamiętać, że w walkach z Parkerem oraz Usykiem pokazywał się z dobrej strony, zyskując uznanie kibiców za dążenie do konfrontacji i nokautu. Mimo porażek nadal jest w stanie sprzedawać dziesiątki tysięcy biletów.

Na papierze faworytem wydaje się być Chisora, jedna Kownacki przy znakomitym przygotowaniu kondycyjnym i zarzucaniu rywala dużą ilością ciosów jest w stanie tempem przełamać Brytyjczyka. Jedno jest pewne: walka Chisora – Kownacki to pozycja obowiązkowa dla każdego fana wagi ciężkiej.

Leave a Reply