Beterbijew z kolejnym nokautem (wideo)

Podczas wczorajszej gali w Motrealu powrócił na ring zunifikowany mistrz wagi półciężkiej. Artur Beterbijew (17-0, 17 KO) po raz kolejny zaprezentował kawał boksu zakończony kolejnym nokautem.

Naprzeciw mistrza federacji WBC oraz IBF stanął bardzo dobry Marcus Browne (24-2, 16 KO). Początek był spokojny. Browne próbował wykorzystywać przewagę zasięgu i wzrostu. Beterbijew również typowo dla siebie rozkręcał się z każdą rundą i stopniowo rozbijał swojego rywala. Amerykanin wyraźnie odczuwał każdy cios potwornie silnego Beterbijewa. Browne walczył ambitnie, ale przewaga siły fizycznej była dla niego nie do przeskoczenia. Ostatecznie pojedynek zakończył się w 9 starciu. Wcześniej Browne był liczony również w rundzie 7. Warto zaznaczyć, że od 4 rundy Beterbijew walczył z poważną kontuzją na czole, której doznał w wyniku zderzenia głowami.

Jeszcze niedawno Beterbijew był wskazywany jako poważny rywal dla Saula Alvareza, ale pomysł dość szybko się rozpłynął nie wchodząc, nawet w fazę planów, a sam Alvarez wolał przeskok o jeszcze jedna kategorię wagową i starcie z Ilungą Makabu. Trochę szkoda, bo wydaje się, że pojedynek genialnego Meksykanina z potężnie bijącym Rosjaninem byłoby znacznie ciekawsze.

Poniżej znajdziecie zapis wczorajszego starcia:

Leave a Reply