Otto wallin

Broner przełamuje passe, triumf Wallina – (wideo)

Adrien Broner ( 34-4-1, 24 KO) już od dawna nie jest traktowany na poważnie. Z drugiej strony kontrowersyjne zachowania, wieczne problemy z prawem oraz pokazy głupoty sprawiają, że nadal cieszy się dużą popularnością. Wczoraj, wykorzystując przerwę między kolejnymi odsiadkami, Adrien zameldował się w ringu naprzeciw Jovanie Santiago (14-1-1, 10 KO) z Puerto Rico.

Broner ostatnią wygraną zanotował trzy lata temu i tak samo, jak wtedy tak i teraz można się sprzeczać czy na nią zasłużył. Na przestrzeni całego pojedynku Santiago był zawodnikiem aktywniejszym i w przeciągu całej walki trafił Amerykanina ponad dwa razy więcej. Pojedynek nie należał do ciekawych. Broner bardziej niż na walce skupił się na defensywie. W efekcie często oddawał pole swojemu rywalowi. Po pełnych 12 rundach komentatorzy stacji Showtime wypunktowali pojedynek na korzyść Santiago. Innego zdania byli sędziowie, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za Bronerem: 117-111, 116-112, 115-113.

Nieco więcej emocji dostarczyli kibicom zawodnicy z wagi ciężkiej, Otto Wallin (22-1, 14 KO) oraz Dominic Breazeale (20-3, 18 KO). Prawie dwumetrowy Szwed przystąpił do walki z dobrym planem taktycznym, który konsekwentnie realizował. Widząc bezsens kopania się z silniejszym Breazealem, Wallin postawił na boks taktyczny i wyprzedzanie akcji przeciwnika. Wallin wygrywał kolejne rundy. Momentami wręcz ośmieszał olbrzymiego Amerykanina. Na półmetku Breazeale próbował ruszyć do bardziej zdecydowanego ataku i stłamsić rywala, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Wallin w kolejnych rundach „przerzucał przeciwnika z ręki do ręki”. Ostatecznie po 12 starciach nikt nie miał wątpliwości kto był lepszy, jednak punktacja: 116-112, 117-11 i 118-110 jest bardzo łagodna dla Breazeale’a.

Na gali powrócił również walczący w kategorii super lekkiej Robert Easter jr, który wygrał po 12 rundach z Ryanem Martinem. Pojedynek miał jednostronny przebieg i lepiej pracujący na nogach Easter wygrał niemal wszystkie rundy.

Leave a Reply