Callum Smith ciężko nokautuje Castillo

Callum Smith (28-1, 20 KO) po swojej ostatniej, przegranej walce postanowił zmienić kategorie wagowa i przejść do wagi półciężkiej. Dzisiejszego wieczoru debiutując w nowej kategorii, zmierzył się z doświadczonym i twardym Leninem Castillo (21-4, 16 KO). Brytyjczyk był faworytem, ale chyba nikt nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia, jakie dostaliśmy.

Walka zaczęła się spokojnie i badawczo z obu stron. Nieco aktywniejszy był Smith, ale i Castillo szukał swojej szansy. W drugiej rundzie reprezentant Dominikany otrzymał potężny, czysty prawy po, po którym padł na deski i dostał drgawek. Sytuacja wyglądała na tyle dramatycznie, że sędzia natychmiast zakończyła walkę. Sytuacja okazała się na tyle poważna, że Castillo został nieprzytomny zniesiony na noszach, zaś realizator wydarzenia natychmiast przełączyła kamerę, na najdalej odsunięta od ringu. Wymowne jest również to, że nie pokazano ani jednej powtórki z feralnego ciosu.

Sam Callum Smith również wyglądał na bardzo zdenerwowanego sytuacją i nie wiedział, jak ma się zachować. Na razie pozostaje nam czekać na więcej informacji na temat stanu Castillo i mieć nadzieję, że pięściarzowi nie stała się trwała krzywda.

Leave a Reply