Callum Smith znokautował Grovesa i wygrał turniej WBSS! (VIDEO)

Arabia Saudyjska gościła dzisiaj najlepszych pięściarzy turnieju  World Boxing Super Series. W finale rywalizacji w wadze super średniej zmierzyło się dwóch Brytyjczyków, Callum Smith i George Groves. Na szali oprócz trofeum Muhammada Aliego był pas mistrza świata będący w posiadaniu „Świętego Jerzego”. W siódmej rundzie rywalizacji Smith znokautował Grovesa i to on okazał się zwycięzcą całego turnieju.

Pierwsza runda to wzajemne badanie się zawodników. Presję od początku narzucał wyraźnie większy fizycznie Smith, Groves starał się uderzać jabem i szukać sierpów. Jednak to twarz bardziej doświadczonego z Brytyjczyków częściej zbierała ciosy. Smith kilkukrotnie podłączył swojego rywala, szczególnie polował na prawy sierpowy, który siał spore spustoszenie. Groves nie miał zdecydowanej odpowiedzi na te akcje i na półmetku przegrywał w rundach co najmniej 4 – 2.

W siódmej rundzie Smith zaliczył przypadkową wywrotkę na matę, po czym szybko wrócił do rywalizacji i wyprzedził lewym sierpowym cios prosty rywala. Groves wyraźnie oszołomiony zaczął się cofać. Smith ruszył z całym impetem lokując ogromną ilość ciosów na ciele rywala, który padł na deski. Sędzia wyliczył go do dziesięciu i zakończył rywalizację. Wideo z walki poniżej:

Dodaj komentarz