Canelo Alvarez vs. Giennadij Gołowkin III oficjalnie [zapowiedź VIDEO]

Saul Alvarez i jego meksykańskie ziomki zrobili jak, polski klasyk mawia – usiedli i pomyśleli na spokojnie. O czym dokładnie? A no o tym, co im się dalej opłaca najbardziej, finansowo i zdrowotnie dla Canelo. Meksykanin nie tak dawno wyraźnie uległ na punkty Dmitrijowi Biwołowi. Rosjanin przez 90% czasu szkolił Alvareza w gatunku „jak to jest być prawdziwym pół ciężkim”.

Nawet sędziowie nie dali rady wykręcić w Las Vegas wałka, choć było blisko ze słynnym 3x 115-113 Biwoł. Rosjanin po walce gromko oświadczył, że rewanż będzie, ale pora, żeby potraktowano go ja prawdziwego mistrza, czytaj wypłacili mu kupę kasy za drugą walkę. Biwoł chyba nie zarobi, bo ekipa Alvareza wie, że drugie starcie skończyło by się podobną dominacją i nie chcą zepsuć mu rekordu jeszcze bardziej. Aż trudno uwierzyć dzisiaj w te słowa, ale obóz Alvareza wybrał bezpieczniejszą opcję w postaci… Giennadija Gołowkina. Oto dlaczego: Kazachska legenda ma już 40 lat na karku. Ma za sobą wojny, natomiast w ostatniej walce z Ryoto Murata wyglądał szalenie słabo. Co prawda Gołowkin przełamał Japończyka w dziewiątej odsłonie, ale jego słabą postawę inny pięściarz większego kalibru mógłby obrócić na swoją korzyść. „GGG” to nadal potężna marka, w dodatku posiadacz pasa wagi średniej, czyli tam, gdzie Alvarez świętował wiele sukcesów. Obie poprzednie walki pięściarzy można było wypunktować w dwie strony, szczególnie tę pierwszą. Sami widzicie jak smakowity, choć nieco przesuszony zaawansowanym wiekiem Giennadija wybrali Meksykanie. Rzeczywiście usiedli i pomyśleli na spokojnie.

Tym czasem na na oficjalnym koncie na portalu społecznościowym Gołowkina, oraz platformy DAZN pojawiła się oficjalna zapowiedź walki, którą możecie zobaczyć poniżej. Pojedynek zaplanowany jest na 17 września, jednak więcej szczegółów brak.

Ciekawostką jest, że platforma DAZN pokaże starcie w systemie pay-per-view. Firma nie tak dawno na terenie polski znacząco podniosła ceny, a teraz planuje transmitować „najwieksze” walki w opcji dodatkowo płatnej.

Leave a Reply