„Canelo” Alvarez vs. Siergiej Kowaliow oficjalnie!

Znane są szczegóły odnośnie hitowej walki pomiędzy Saulem Alvarezem i Siergiejem Kowaliowem. Starcie, na które zapowiadało się od wielu tygodni zostało potwierdzone oficjalnie dziś. Jednym ze źródeł jest Twitter meksykańskiego pięściarza. To właśnie tam Alvarez potwierdził pojedynek z Rosjaninem już 2 listopada.

Alvarez przenosi się do pełnej kategorii półciężkiej, w której to spróbuje odebrać Kowaliowowi pas WBO. Miejsce gali nie jest jeszcze znane, jednak niemal pewne jest, że będzie to USA.

Już oficjalnie. Z przyjemnością informuję, że wędruję dwie kategorie wyżej (stała waga Alvareza to średnia – red.), by zmierzyć się z jednym z najpotężniejszych pięściarzy tejże dywizji. 2 listopada będzie jednym z największych wyzwań w mojej karierze. Stworzymy razem historię. Idę po mistrzostwo w czwartej wadze – oznajmił „Canelo”.

Meksykanin jest niższy od Kowaliowa o dziesięć centymetrów, mierząc zaledwie 173 cm wzrostu. Przypomnijmy, że Alvarez do tej pory sięgał po pasy w wagach super półśredniej, średniej i super średniej.

Kowaliow nie tak dawno zastopował Anthony’ego Yarde w starciu, w którym musiał wspiąć się na wyżyny, by wygrać. Alvarez natomiast, w maju wypunktował Daniela Jacobsa.

Walkę w USA pokaże telewizja DAZN, z którą „Canelo” jest związany. Co do transmisji w Polsce będziemy musieli poczekać na ogłoszenie, która stacja podejmie się pokazania gali na żywo.

Dodaj komentarz