Carl Froch przechodzi na emeryturę

frochWielki wojownik i nieustraszony mistrz – tak można w pierwszych słowach opisać Carla „Kobrę” Frocha, który ogłosił zawieszenie rękawic na kołku. Brytyjczyk od teraz będzie pracował dla telewizji Sky Sports, głównie jako ekspert i komentator boksu. Na przekroju kariery Froch zdobywał pasy WBA, IBF i WBC w wadze super średniej. Jego jedyne porażki to walki z Mikkelem Kesslerem (za którą później wziął rewanż) i Andre Wardem.

Teraz, kiedy odchodzę, mogę powiedzieć, że jestem dumny z moich dokonań w boksie. Nie mam już nic do udowodnienia, a moje dokonania przemawiają same za siebie. Sky Sports to od dawna dom dla boksu. Telewizja ta śledziła moją karierę od lat. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do ich teamu i zacznę wykonywać swoje zadania. Nic nie zastąpi uczucia wejścia do ringu, ale praca w Sky Sports to najlepsze, co może mnie po tym spotkać – powiedział wspaniały mistrz Carl Froch.

Ostatnie pasy, jakie dzierżył jeszcze w tamtym roku Froch to IBF i WBA Regular. W ostatnim występie „Kobra” ciężko znokautował George’a Grovesa.

Źródło: bscene, własne

Leave a Reply