Casimero jednak z Rigondeaux w sierpniu

Nieco zapomniany dzisiaj, acz wspaniały technik, Guillermo Rigondeaux będzie sierpniowym przeciwnikiem Johna Casmiero.

Stracie ww. pięściarzy było oryginalnym zamysłem organizatorów, lecz po drodze pojawiły się komplikacje w dogadaniu walki. Dziś wiadomo, że jednak to „Szakal” ostatecznie przystąpi do walki o pas WBO kategorii koguciej, który jest w posiadaniu Casmiero. Prowadzący karierę Filipińczyka Sean Gibbons poinformował, że Nonito Donaire wycofał się z walki, stąd pomysł do powrotu do Kubańskiego mistrza WBA tej samej wagi. Według Gibbonsa, strona reprezentująca Donaire zarzuciła Casimero, że ten nie wywiązał się z obowiązków administracyjnych na czas, m in. takich jak przystąpienie do testów VADA. Agencja antydopingowa zaprzeczyła tym doniesieniom, potwierdzając, że ze strony Casimero 'sprawy papierkowe’ zostały wypełnione na czas.

40-letni Rigondeaux po głośnej i jedynej porażce z Wasylem Łomaczenko powrócił w 2019 na zwycięski szlak. Kubańczyk zanotował trzy wygrane z rzędu, zdobywając po drodze wspomniany pas WBA. Podobno Rigondeaux był zawsze opcją rezerwową i pozostawał w treningu. Teraz „szakal” będzie miał szansę na unifikację dwóch pasów.

Nie będzie to jednak proste zadanie, gdyż naprzeciw stanie doświadczony Casimero, który nie zasmakował porażki od 2017 roku. Starcie odbędzie się 14 sierpnia w amerykańskim Carson.

Leave a Reply