Cendrowski liczy na rewanż z Jonakiem

cendr jonakGala Polsat Boxing Night w Łodzi zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, lista nazwisk, które chciałyby wystąpić podczas tego wydarzenia jest coraz dłuższa. Swój akces do rywalizacji zgłosił Mariusz Cendrowski (23-4-2, 8 KO), który liczy na rewanż z Damianem Jonakiem (40-0-1, 21 KO). Poniżej informacja prasowa od ASW Red Corner, zamieszczona na facebooku pięściarza:

Z ciekawością obserwujemy medialne przygotowania do gali Polsat Boxing Night, do której zostały niecałe 2 miesiące. Na liście potencjalnych zawodników, którzy mieliby wystąpić w ringu pojawia się Damian Jonak, który niedawno pokonał Ayouba Nefziego (23-5-1, 4 KO) w swej czterdziestej zawodowej walce. Okrągłym jubileuszom towarzyszą zawsze podsumowania, a na podsumowaniu niemalże nieskazitelnej kariery Jonaka widnieje jedna rysa – zakończone remisem starcie z Mariuszem Cendrowskim na Polsat Boxing Night w 2009 r. Werdykt oceniony został jako kontrowersyjny, ze względu na wyraźną dominację Cendrowskiego oraz jego kontuzję (złamanie ręki) w piątej rundzie walki. Po walce portale bokserskie zalewa fala komentarzy jednoznacznie oceniających Cendrowskiego jako największego zwycięzcę i bohatera gali. Jonak jednak twierdzi że miał „wypadek przy pracy” i wkrótce śmiało wypowiada się o konieczności rewanżu.

Cendrowski, gotowy na starcie ‘’w każdej chwili”, nie przystaje jednak na warunki rewanżu oceniając je jako śmieszne: „(…) Rewanż potrzebny jest przede wszystkim Damianowi, który chce zmazać plamę za tamten kiepski występ z de facto jednorękim przeciwnikiem, jakim dla niego byłem.”

Po kilku latach od tamtych wydarzeń, obserwując walki Damiana i dobór jego przeciwników, nieuchronnie nasuwa się pytane, czy na pewno byłby gotów na ponowne skrzyżowanie rękawic z Cendrowskim. Wielu kibiców z pewnością chętnie by obejrzało taki pokaz, a panowie mieliby możliwość ostatecznego rozstrzygnięcia sporu. Naszym zdaniem fani polskiego boksu domagają się tego starcia, a organizatorzy bokserskich gal, szanując głos kibiców, powinni rozważyć starcie Cendrowski vs. Jonak w planach imprez.

Mariusz Cendrowski (23-4-2, 8 KO), mimo kilkuletniej przerwy od występów na bokserskich galach, twierdzi, że nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa w ringu. Nieustannie pracując jako trener boksu we wrocławskim klubie ASW Red Corner, pozostaje w formie i pełnej gotowości na udowodnienie swych umiejętności i przewagi nad Damianem Jonakiem.

źródło: ASW Red Corner

Leave a Reply