Cesar Cuenca mistrzem IBF. Wspaniała walka w Chinach!

cuencaW głównej walce wieczoru w Chinach Cesar Quenca (48-0, 2 KO) wypunktował po wspaniałej walce Ika Yanga (19-1, 14 KO) na gali w Cotai Arena. „El Distinto” został mistrzem IBF w wadze junior półśredniej. W pierwszej rundzie Argentyńczyk po serii ciosów wytrącił rywala z równowagi, ten przed upadkiem wsparł się linami, jednak sędzia zdecydował się liczyć lokalnego pięściarza. Walka miała zatrważająco szybkie tempo, głównie dzięki Cuence, który rwanymi kombinacjami zaskakiwał silnego przeciwnika. Yang miał swoje momenty i „łapał” kilka razy rywala w półdystansie. W środkowej fazie walki Argentyńczyk również był liczony, jednak nie przyjął ciosu na szczękę, lecz w okolice barku, po czym stracił równowagę. Starcie było niezwykle wyrównane, jednak to Cuenca był dokładniejszy i przede wszystkim aktywniejszym bokserem. Jego głównym atutem była niesamowita szybkość i dobre przygotowanie kondycyjne.

Wynik po podliczeniu kart prezentuje się następująco: 117-110, 115-110, 116-109 i jest pięknym zwieńczeniem kariery 34-letniego pięściarza z Tres Islestas.

Na uwagę zasługuje też praca sędziego ringowego, który nie pomagał gospodarzowi w żaden sposób (Chińczyk stracił w ostatniej rundzie punkt za wywrócenie rywala), nie pomogli też sędziowie punktowi, którzy często potrafią zatruć dyscyplinę boksu.

Leave a Reply