Chaos wokół MMA VIP. Burmistrz Wielunia odwołany?

Zamieszanie w związku z galą MMA VIP pseudopięściarza Marcina Najmana trwa w najlepsze. Po tym, jak Najman zaangażował w promocje gali byłego lidera mafii pruszkowskiej, Andrzeja Z. ps. „Słowik”, w internecie wybuchła wojna o to, czy organizator nie poszedł o krok za daleko w złą stronę. Początkowo gala miała odbyć się w Kielcach, jednak ratusz miasta szybko wycofał się ze współpracy z Najmanem po konferencji, na której zaprezentowano „Słowika”.

Niestety oleju w głowie nie miał burmistrz Wielunia, który wynajął miejską halę na potrzeby zrobienia gali. Burmistrz Paweł Okrasa otwarcie przyznał, że nie widzi żadnego problemu i chętnie użyczy hali Najmanowi. Decyzję tą ostro skrytykował Krzysztof Stanowski, dziennikarz publicysta znany m in. z „Kanału Sportowego”. Stanowski zarzuca Najmanowi promowanie gali twarzą człowieka, który lata temu zniszczył wielu ludziom życia poprzez działalność przestępczą; cóż, trudno się z nim nie zgodzić!

Stanowski kilka dni temu udał się do Wielunia pod Ratusz, gdzie otwarcie protestował przeciwko nadciągającej gali MMA VIP. Dziennikarz odbył też rozmowę z Okrasą, który podtrzymał swoje słowa sprzed kilku dni. Burmistrz Okrasa mówił wówczas, że wszystko, co dzieje się wokół gali Najmana to promowanie wydarzenia, a Najman i Stanowski współpracują i na koniec podzielą się pieniędzmi… Chyba już wiemy, dlaczego Najman i burmistrz Wielunia dogadali się. Wszak mało bystrzy ludzie myślą podobnie i nadają na tych samych falach. Po kontrowersyjnych i mało bystrych wypowiedziach Okrasy, które zamieszczamy na filmiku pod artykułem, rada rozważa odwołanie go z funkcji. Były przewodniczący rady miejskiej, radny Tomasz Akulicz poinformował o tym 27 stycznia podczas sesji. Akulicz odczytał treść wniosku, a następnie pozostawił go w biurze rady do podpisu pozostałym radnym, którzy poprą pomysł odwołania Okrasy. Do przeprowadzenia referendum o odwołanie Okrasy potrzeba sześciu podpisów. Odwagi drodzy radni Wielunia!

Źródło: https://wielun.naszemiasto.pl/pilne-radny-chce-odwolania-burmistrza-wielunia-tomasz/ar/c1-8652047

Leave a Reply