charlo castano

Charlo i Castano na remis (highlight)

Pojedynek o cztery pasy mistrzowskie w kategorii junior średniej pozostał bez rozstrzygnięcia. Jermell Charlo (34-1-1, 18 KO) oraz Brian Carlos Castano (17-0-2, 12 KO) zremisowali we wczorajszym pojedynku. Jednak werdykt wzbudza sporo kontrowersji.

Argentyńczyk nie przestraszył się faworyzowanego rywala i od początku wywierał presje na Amerykaninie. Charlo nastawił się na walkę z kontry, ale zbyt wiele pola oddawał rywalowi. Pod koniec trzeciego starcia zapachniało sensacją, kiedy Castano kilka razy mocno trafił Charlo przy linach i było widać, że jest zraniony. Kolejne rundy wyglądały podobnie. Agresywny Castano atakujący zza gardy seriami w różnych płaszczyznach i kontrujący Charlo walczący z krokiem w tył. Charlo uzyskał przewagę dopiero w ostatnich rundach, co najprawdopodobniej uratowało go przed porażką. Po 12 rundach sędziowie nie byli zgodni: 114-113 – Castano, 114-114 i nieco niezrozumiałe 117-111 dla Charlo.

Kwestia tego, który z tych zawodników jest lepszy, nie została rozstrzygnięta. Zarówno jeden, jak i drugi zachowali tytuły mistrzowskie (Charlo – WBC, WBA, IBF, Castano -WBO). Najprawdopodobniej za kilka miesięcy możemy się spodziewać rewanżu, który powinien ostatecznie rozstrzygnąć kwestie najlepszego zawodnika wagi junior średniej.

Leave a Reply