Chavez Jr blisko walki z Alvarezem. Limit 164.5 funtów

Meksykańska wojna pomiędzy Julio Cesarem Chavezem Juniorem i Saulem Alvarezem może niedługo stać się faktem. Zagraniczne źródła donoszą, że ekipy pięściarzy są blisko podpisania kontraktów. Chavez Jr oznajmił, że oczekuje na przesłanie kontraktu, który po otrzymaniu ma podpisać. Starszy z dwójki Meksykanów zgodził się podobno na wszystkie żądania Alvareza, w tym na limit do 164.5 funtów. „Canelo” zażyczył sobie za walkę minimalną wypłatę 6 milionów dolarów oraz wpływy z transmisji pay-per-view. Na wszystko to przystał Chavez Jr.

Co ciekawe, ostatnie walki pięściarze toczyli w zupełnie innych dywizjach wagowych. Alvarez to obecny czempion WBO w limicie 154 funtów, a więc w wadze junior średniej. Chavez Jr ostatni pojedynek toczył w przedziale do 168 funtów.

– Nie mam jeszcze w rękach kontraktu, ale wygląda na to, że wszystko zostało dogadane. Zeszli z limitu 165 do 164.5 funtów, potem chcieli podziału pieniędzy. Nie wiem nawet czy zarobię 30-20 procent z tego. Chcę po prostu z nim walczyć. Wiele osób odradzało mi walki z nim, bo mówili, że on zrobi to co w rozmowach z Gołowkinem. Oni zniszczyli swoimi żądaniami tamtą walkę. Nie wiem czy Oscar De La Hoya (promotor Alvareza – red.) i Alvarez są gotowi, ale ja jestem. Przygotuję się jak nigdy dotąd – mówił Chavez Jr.

Źródło: boxingscene

Dodaj komentarz