Chisora vs Parker z mocnym undercardem

Zapowiadany już od jakiegoś czasu pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Josephem Parkerem (28-2, 21 KO) a Dereckiem Chisorą (32-10, 23 KO) w końcu został dopięty i co najważniejsze poza głównym wydarzeniem wieczoru czeka nas bardzo interesująca i bogata gala.

Wydarzenie odbędzie się 1 maja na terenie Wielkiej Brytanii w nie znanej jeszcze dokładnej lokacji. Gale rozpocznie pojedynek w kategorii średniej między Chrisem Eubankiem jr (29-2, 22 KO) a Marcusem Morrisonem (23-3, 16 KO). Walkę zaplanowano na 10 rund.

Następnie w ringu ma się zameldować Katie Taylor (17-0, 6 KO) oraz Natasha Jonas (9-1-1, 7 KO). Stawką walki będą cztery pasy mistrzowskie w kategorii lekkiej. Będzie to trzecia obrona absolutnego mistrzostwa ze strony Taylor.

W przed ostatnim pojedynku, po dwuletniej przerwie, zaboksuje świetny Dimitri Biwoł (17-0, 11 KO). Biwoł zmierzy się z Anglikiem Craigiem Richardsem (16-1-1, 9 KO). Stawką pojedynku będzie broniony przez Rosjanina pas WBA wagi półciężkiej.

Stawka pojedynku wieczoru między Chisora a Parkerem nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że pojedynek odbędzie się na dystansie 12 rund. Przypuszczalnie na szali znajda się pasy regionalne, ale tak naprawdę w przypadku tego zestawienia mają drugorzędne znaczenie. Starcie zawsze niebezpiecznego Chisory oraz dobrze wyszkolonego, ale chimerycznego Parkera powinno zagwarantować duże zainteresowanie i pozostawić wynik otwarty. Na papierze wydaje się, że więcej argumentów ma po swojej stronie Nowozelandczyk (warunki fizyczne, wyszkolenie, wiek), ale z drugiej strony Parker często wyśmienite pojedynki przeplata z zupełnie przeciętnymi. Często tez nastawia się na wypracowanie absolutnego minimum potrzebnego do wygrania walki. Zobaczymy również, jak na Parkera wpłynie zmiana trenera.

Biorąc wszystko powyższe pod uwagę, otrzymujemy galę, obok której nie można przejść obojętnie. Dodatkowo będzie to świetny dodatek do rozpoczynającej się majówki.

Leave a Reply