Cieślak – Okolie: Najważniejsze informacje

Wyjątkowo jak na zawodowe walki bokserskie – w niedzielę, będziemy świadkami pojedynku o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej z udziałem naszego rodaka. Radomianin Michał Cieślak będzie starał się zdobyć pas, który dzierży obecnie Lawrence Okolie. Poniżej garść najważniejszych informacji na temat pojedynku.

Stawką rywalizacji będzie pas World Boxing Organization (WBO). Tytuł ten należy do Brytyjczyka od marca zeszłego roku, gdy zdobył go w walce z innym naszym reprezentantem, Krzysztofem Głowackim. Innym Polakiem, który próbował stawić czoła rosłemu Brytyjczykowi był Nikodem Jeżewski, uległ jednak przed czasem. Do trzech razy sztuka?

Gala rozpocznie się o godzinie 18:00 na platformie DAZN. Walka wieczoru wystartuje około godziny 22. Niedzielna pora spowodowała, że organizatorzy nie będą czekać z rywalizacją do późnych godzin. Podczas imprezy zobaczymy w ringu także innego naszego reprezentanta, Łukasza Maćca.

Cieślak po raz drugi spróbuje zdobyć pas mistrza świata. Jego pierwsze podejście było nieudane. Po morderczym boju w ciężkich, afrykańskich warunkach uległ Ilundze Makabu na punkty. Okolie obok tytułu mistrza świata w boksie zawodowym może pochwalić się brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro gdzie…. pokonał innego Polaka, Igora Jakubowskiego.

W przypadku zwycięstwa Cieślak będzie miał okazję dołączyć do wybitnego grona polskich mistrzów świata wagi junior ciężkiej, do którego należą Krzysztof Włodarczyk, Tomasz Adamek, Krzysztof Głowacki i Dariusz Michalczewski.

Bukmacherzy jako faworyta widzą Okolie, jednak fachowcy i komentatorzy nie odbierają szans naszemu zawodnikowi. Znany z nieustępliwości Cieślak musi nastawić się na najcięższy bój w karierze. Zapraszamy przed telewizory w niedzielę wieczorem, dopingujmy naszego zawodnika i trzymajmy kciuki za tak potrzebny naszemu boksowi sukces.

zdjęcie: DAZN

Leave a Reply