Consuegra: Szpilka to przy mnie amator

szpilka2Yasmany Consuegra (17-1, 14-0), jest pewny siebie przed rywalizacją z  Arturem Szpilką (19-1, 14 KO), która odbędzie się już za tydzień na gali w Newark. Kubańczyk  jest przekonany, że udzieli Polakowi lekcji boksu, a ich sukcesów nie ma nawet co porównywać. Zapraszamy na fragmenty wywiadu dla ringpolska.pl:

Artur Szpilka to Twój rywal na gali 14 sierpnia w Prudential Center. Znałeś go jako pięściarza?
Nie znałem. Poznałem go, kiedy zaproponowano mi walkę. Specjalnie się nim nie przejmuję. Wiem, że tak naprawdę nie lubi się bić, nie wychodzi na ring jak na wojnę…

Artur uważa siebie za ofensywnie i widowiskowo bijącego się pięściarza…
Szpilka uważa się za ofensywnego, atakującego pięściarza? Poważnie? Ja widzę kogoś, kto lubi zadać cios z różnych płaszczyzn i… uciekać po ringu. Walcząc ze mną nauczy się co to jest ofensywny boks. Ja nigdy nie uciekam, nigdy się nie cofam. On nie ma nawet części mojego doświadczenia. Zobaczy, co znaczy kubańska szkoła boksu. Szpilka to przy mnie amator. To będzie lekcja.

W zawodowstwie jesteście prawie równi. Szpilka ma nawet więcej walk, więc doświadczenie da się porównać…
Mówię o boksie amatorskim. Ja byłem mistrzem świata juniorów, jako senior walczyłem z najlepszymi, biłem się z dzisiejszymi mistrzami świata wśród zawodowców. A on? Nie ma czego nawet porównywać.

Cała rozmowa na ringpolska.pl. Wywiad przeprowadził Przemysław Garczarczyk.

Leave a Reply