Coraz bliżej walki Łomaczenko – Rigondeaux. Boxrec potwierdza!

Fani wyszukanej szermierki na pięści być może doczekają się klasyka w postaci starcia Guillermo Rigondeaux i Wasyla Łomaczenko. Źródła bliskie pięściarzom potwierdzają, że jest duża szansa na uzgodnienie warunków walki, która miałaby odbyć się w grudniu. Bob Arum, szef grupy Top Rank wspomniał, że powrót Ukraińca planowany jest na 9 grudnia. Oficjalnie rywal Łomaczenki nie jest znany, tak samo, jak i kolejny przeciwnik Rigondeaux. Nazwisko Ukraińca łączone jest również z jego jedynym pogromcą, Orlando Salido, który na początku przygody z zawodowym boksem Łomaczenki wygrał z nim na punkty, dominując go fizycznie.

Pojedynek „Szakala” z Łomaczenko byłby klasykiem i konfrontacją dwóch wybitnych olimpijczyków. Przeszkodą w negocjacjach może okazać się różnica wag w jakich występują zawodnicy. Rigondeaux od lat dominuje wagę super kogucią, natomiast Lomaczenko to reprezentant przedziału super piórkowego. Wcześniej 29-latek bił się w piórkowej.

W swoim ostatnim występie „High Tech” gładko pokonał Miguela Marriagę, którego zastopował. Rigondeaux w czerwcu znokautował Moisesa Floersa, jednak walka została uznana za nieodbytą, gdyż Kubańczyk zadał ciosy po gongu kończącym rundę.

Wyczekiwany pojedynek potwierdza też szanowana witryna boxrec.com, która już uzupełniła pięściarzom rozkład walk, na których figurują jako swoi najbliżsi przeciwnicy – właśnie w dzień 9 grudnia.

redakcja/boxrec/fightnews

Dodaj komentarz