Czy Jack zdetronizuje Adonisa Stevensona?

Już dzisiejszej nocy dojdzie do długo wyczekiwanej walki o pas mistrza świata WBC w wadze półciężkiej, pomiędzy mistrzem Adonisem Stevensonem i pretendentem Badou Jackiem.

“Superman” stanie do swojej 9 obrony mistrzowskiego pasa, a Szwed wraca na ring po prawie rocznej przerwie. Obaj pięściarze są od siebie bardzo różni w ringu, co może sprawić, że emocji w tym pojedynku nie zabraknie. Z jednej strony mamy do czynienia z agresją Adonisa Stevensona i rozsądnym, spokojnym boksowaniem Badou Jacka.  Z pewnością atutem mistrza będzie bardzo mocna siła ciosu, którym powalił już wielu pięściarzy, nawet tych cenionych i jestem pewny, że jeśli trafi czysto Jacka to zwycięży przed czasem.  Najlepsze ciosy Stevensona to według mnie prawy prosty, po którym uderza lewym sierpowym.  Widać, że Stevenson wkłada w wiele swoich ciosów całą siłę. Jest to z pewnością bardzo ryzykowna taktyka, która o ile nie wykluczy Jacka z walki, może spowodować braki kondycyjne u mistrza.

Pretendent musi wykazywać aktywność w tym pojedynku, gdyż wtedy będzie łatwy do trafienia przez czempiona. Kluczem do zwycięstwa Badou Jacka będzie obrona, jeśli ona zda egzamin, to Stevenson się wystrzela i myślę, że przegra wtedy ten pojedynek. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że Stevenson boksuje zawsze w jeden i ten sam sposób. Mechanicznie bite ciosy prawy-lewy są pewne jak zachód słońca na koniec dnia, a i tak każdy się na nie nabiera. Czy jest to aż tak skomplikowana kombinacja, by nie móc się przed nią wybronić?

Walka to klasyczne zestawienie punchera z pięściarzem nastawionym na spokojną wygraną na punkty.  Oczywiście nie pozbawiajmy Jacka całkowicie siły ciosu, bo doskonale pamiętamy jaki nokdaun zaliczył James DeGale w starciu unifikacyjnym.

Co do atutów Stevensona, to z pewnością mocniejszą jego ręką jest lewa, i to ona wyrządziła największe szkody rywalom, ciekawy jestem czy Badou Jack będzie w stanie odpowiedzieć prawym krzyżowym na lewe proste Stevensona, które często zaczynają jego akcję. Szanse na zwycięstwo obu panów oceniam 54% do 55%, z małym naciskiem na Badou Jacka.
Myślę, że wyjdzie odpowiednio przygotowany do tego pojedynku, Stevenson ma już swoje lata, a Szwed w ostatnich walkach pokazywał ogromny progres.  Mój osobisty typ, to zwycięstwo Badou Jacka na punkty.

Autor: Radosław Laudański/wRingu.net

Dodaj komentarz