Danny Garcia zwakował pas WBC, walka Postoł – Matthysse zarządzona

Dany GarciaDanny Garcia (30-0, 17 KO) nie jest już czempionem WBC w wadze junior półśredniej. Pięściarz od dawna miał mało wspólnego z omawianym trofeum, za sprawą dziwnych regulacji, jakie towarzyszyły jego walkom. Najpierw pięściarz zdobył i obronił kilkukrotnie mistrzostwo, by w dwóch ostatnich walkach występować jako czempion WBC… bez pasa w ringu. W pojedynku z Rodem Salką WBC nie uznało nisko notowanego rywala Garcii za godnego miana pretendenta i zostawiła wydarzenie bez pasa na szali. Następnie, w potyczce z Lamontem Petersonem Garcia uzgodnił umowny limit wagowy do 143 funtów, czym ponownie zdenerwował meksykańską organizację i nie mógł wnieść zielonego pasa między liny.

Garcia jest po rozmowie z prezydentem WBC Mauricio Sulaimanem. Panowie uzgodnili zwakowanie mistrzostwa. Głównym powodem były kłopoty ze zbijaniem wagi przez Garcię, który oznajmił, że przechodzi do dywizji półśredniej.

W tej chwili pretendentami do zwolnionego pasa zostali Viktor Postoł i mocny Lucas Matthysse. Postoł od dawna czeka na swoją szansę, a Matthysse utorował sobie drogę do walki wygraną nad Rusłanem Prowodnikowem. Nie jest w tej chwili znana data ich pojedynku.

Źródło: WBN, własne

Leave a Reply