Dillian Whyte vs Alexander Povietkin w maju

Wieczny pretendent do pasa WBC Dillian Whyte (27-1, 19 KO) powróci na ring świetnie zapowiadającą się walką z Alexandrem Povietkinem (35-2-1, 24 KO). Pojedynek odbędzie się podczas gali Matchroom Boxing w Manchesterze 2 maja.

Whyte w ostatnim pojedynku nie zachwycił ani figurą, ani postawą w ringu. Męczył się niemiłosiernie z Mariuszem Wachem i mimo jednogłośnej wygranej raczej nie wzbudził zachwytu. Co innego Povietkin. Mimo widocznych już czterdziestu lat na karku, nadal jest świetnej formie i co ważne zawsze jest przygotowany na 100 procent. W ostatnim pojedynku po bardzo wyrównanym starciu zremisował Michaelem Hunterem, choć werdykt sędziowski wydawał się nieco naciągnięty na konto Rosjanina.

W każdym razie możemy się spodziewać bardzo ciekawego zestawienia, w którym może być trudno wskazać faworyta. Stawką walki będzie tymczasowe mistrzostwo WBC, które jest w posiadaniu Whyte’a.

Trzymamy kciuki, aby żaden z zawodników po drodze nie wpadł na żadnej kontroli antydopingowej. Szkoda by było, gdyby ta walka się nie odbyła.

Dodaj komentarz