Druga walka na gali Joshua – Powietkin potwierdzona

Znamy już kolejną walkę na gali Anthony’ego Joshuy z Alexandrem Powietkinem, która odbędzie się 22 września na Wembley. Do karty walk dołączyli właśnie Luke Campbell oraz doświadczony Yvan Mendy. Pojedynek będzie eliminatorem do pasa WBC wagi lekkiej, który dzierży Mikey Garcia.

Campbell to urodzony w Hull 30-latek, który plasuje się w czołówce dywizji lekkiej. Mierzył się on nie tak dawno z Jorge Linaresem, jednak bez pozytywnego rezultatu. Po porażce Anglik powrócił między liny i zwyciężył Troya Jamesa. Co ciekawe, pojedynek z Mendy’m będzie rewanżem za przegraną w 2015 roku, kiedy to Francuz wygrał niejednogłośnie na punkty. W tamtym starciu Mendy miał przeciwnika na deskach.

Mendy notuje imponującą serię dziesięciu wygranych, ale żadne ze zwycięstw nie dało mu nigdy pasa mistrza świata. Jeśli Garcia nie zwakuje z jakiejś przyczyny czempionatu WBC, będzie musiał wkrótce zmierzyć się z jednym z omawianych pięściarzy.

Chcę wyczyścić się z tamtej porażki. Powtarzałem już wiele razy, że z różnych względów nie powinienem był wychodzić tamtej nocy do ringu z nim. Ale to co się stało się nie odstanie. Teraz pozostaje mi naprawić ten błąd. Mendy to trudny rywal, silny i nieuchwytny, ale ja jestem innym pięściarzem od tamtego czasu – powiedział Campbell.

WBN.com/redakcja

Dodaj komentarz