Dubois obijał Powietkina? Młodzian świętuje urodziny i wspina się po szczeblach kariery

Niedawno miałem okazję zobaczyć zdjęcie ze sparingów Aleksandra Powietkina z Danielem Dubois. Rosjanin szykuje się do walki z Joshuą, jednocześnie warunkami fizycznymi przypomina najbliższego rywala Dubois, Kevina Johnsona.

Nie wiemy jak one przebiegały, ale patrząc na twarz Powietkina, nie wyglądał po sparingach zbyt dobrze. Dosadniej  mówiąc, wyglądał jakby zebrał solidny łomot. Zweryfikować sparingów nie możemy, ale sam fakt, że ten młodziak miał szansę sparować i obijać takiego zawodnika, jak Sasza już świadczy o potencjale. Oglądając walki Daniela Dubois można odnieść wrażenie, że chłopak ma wielką siłę ciosu, ale też braki techniczne, takie jak powrót do gardy po ofensywnych akcjach. Chłopak jest jednak jeszcze młody (rocznik 1997), więc ma czas jeszcze się wielu rzeczy nauczyć.

Drobna weryfikacja umiejętności młodego pięściarza prowadzonego przez Franka Warrena nastąpi 6 października, wtedy powalczy z najtrudniejszym do tej pory rywalem Kevinem Johnsonem.  Walka odbędzie się w Leicester.

Tak się złożyło, że jutro Daniel Dubois obchodzi swoje 21 urodziny, redakcja wRingu.net życzy wszystkiego dobrego na pięściarskiej drodze na szczyt.

Leave a Reply