Dziś powrót Łomaczenki

Jeszcze do niedawna przez wielu uznawany za najlepszego zawodnika P4P Wasyl Łomaczenko (14-2, 10 KO) wraca dziś na ring po swojej zaskakującej porażce z Teofimo Lopezem. Naprzeciw Ukraińskiego geniusza boksu stanie Japończyk Masayoshi Nakatani (19-1, 13 KO).

Łomaczenko jeszcze nieco ponad pół roku temu miał wszystko, żeby podkreślić swoją pozycję jako najlepszego zawodnika na świecie. Niestety wszystko runęło jak domek z kart, kiedy Ukrainiec nadspodziewanie łatwo uległ wspomnianemu Wcześniej Teofimo Lopezowi w walce o absolutne mistrzostwo wagi lekkiej. Lopez co prawda zawalczył wyśmienicie, ale Łomaczenko chętnie oddawał mu pole, zapominał o ciosach i skupiał się na obronie. Taka postawa sprawiła, że stracił w oczach wielu fanów.

Dziś ma szanse na przynajmniej częściową poprawę wizerunku. Nakatani nie jest z pewnością wybitnym pięściarzem, ale ze względu na swoje warunki fizyczne (182 cm wzrostu) jest zawodnikiem bardzo niewygodnym . Do tej pory jedyną porażkę poniósł z rąk Teofimo Lopeza. Ostatni raz w ringu zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni, zameldował się grudniu jednocześnie notując swoją najważniejszą wygraną w postaci znokautowania Felixa Verdejo.

Transmisję z walki przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra od godziny 3.00.

Leave a Reply