Eddie Hearn: będzie rewanż Kliczko – Joshua

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) i Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) stworzyli w kwietniu najwybitniejszy spektakl w wadze ciężkiej co najmniej od czasu wojny Lennoxa Lewisa z Witalijem Kliczko. Obaj zaprezentowali się świetnie, jednak ostatecznie to młody Anglik był górą. Ukrainiec 27 maja ma podać decyzję co do dalszych losów swojej kariery. Tymczasem promotor Joshuy, Eddie Hearn zapowiedział, że wszystkie sygnały wskazują na to, że dojdzie do walki rewanżowej.

Problemem na drodze do rewanżu może być obowiązkowa obrona, do której zobowiązany jest Joshua i w której miałby się zmierzyć z Bułgarem Kubratem Pulewem. Ekipa Brytyjczyka, dowodzona przez obecnie najbardziej wpływowego promotora w zawodowym boksie czyni starania, żeby móc przesunąć to starcie w czasie.

-Poprosiliśmy obie federacje, których pasy posiada Anthony, aby mógł stoczyć rewanż z Kliczko. WBA z pewnością się zgodzi, bardziej skomplikowana sytuacja jest w IBF. Myślę, że dostaniemy to pozwolenie, nie jestem jednak tego pewny. Otrzymuję sygnały z obozu Ukraińca, że oni koniecznie chcą rewanżu: powiedział Eddie Hearn.

Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, do rewanżu dojdzie jesienią.

źródło: IFL TV

Dodaj komentarz