Errol Spence Jr zabawił się z Petersonem. Czas na Thurmana?

Errol Spence Jr (23-0, 20 KO) w efektowny sposób obronił tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF rozbijając Lamonta Petersona (35-4-1, 17 KO). Walkę tą można podsumować jednym zdaniem – show mistrza, dramat pretendenta.

Już na początku Spence Jr pokazał Petersonowi gdzie jego miejsce, po tym jak skontrował go potężnym lewym na górę. Druga runda to jeszcze większa dominacja czempiona IBF.  Errol spychał przeciwnika i zyskiwał coraz wyraźniejszą przewagę w półdystansie. W trzeciej kilka razy udało się co prawda Petersonowi trafić, jednak kosztem kilkunastu kontr! Czwarte starcie to kolejna odsłona bezradności challengera, ale jak się okazało był to tylko wstęp do tego co wydarzyło się piątej. Spence Jr trafił mocnym lewym podbródkowym, po którym ponowił akcję lewym sierpowym na głowę i pretendent znalazł się na deskach. Peterson wstał, był jednak do końca rundy niemiłosiernie obijany. Przez kolejne dwie odsłony pretendent nadal robił za worek treningowy. Czempion bił kombinacjami dół – góra, góra – dół i od nowa. Do ósmej rundy Peterson nie wyszedł, narożnik podjął decyzję o poddaniu. Jak najbardziej słuszną.

Była to pierwsza i niezwykle efektowna obrona Errola Spenca Jr. Jak sam zapowiedział, teraz chce starcia z Keithem Thurmanem. My też tego chcemy!

Teraz chcę walki z Keithem Thurmanem. Ja mam jeden pas, on dwa kolejne, ale co najważniejsze, obaj mamy duże nazwiska w świecie boksu. Łatwo będzie zorganizować nasz pojedynek i nie ukrywam, że liczę na to – stwierdził czempion IBF wagi półśredniej.

O przewadze Spence Jr może świadczyć statystyka ciosu:

Ciosy celne/wyprowadzone
Spence Jr 161/526 (31%) – Peterson 45/158 (28%)

Peterson to solidny pięściarz, jednak na tle Spenca Jr wyglądał jak amator. Czy dojdzie do starcia Errol – Thurman? Obawiam się, że ten drugi może unikać walki. Czas pokaże. Zunifikowany mistrz WBC i WBA w wadze półśredniej, wróci prawdopodobnie między liny w połowie kwietnia.

Autor: Kamil Janczarek

Źródło: ESPN

Dodaj komentarz