Errol Spence vs Shawn Porter – wojna z niejednogłośnym werdyktem +wideo

W najciekawszym pojedynku mijającego weekendu zmierzyli się Errol Spence Jr (26-0, 21 KO), mistrz świata federacji IBF w wadze półśredniej oraz Shawn Porter (30-3-1, 17 KO), posiadacz pasa WBC.

Obaj zawodnicy od początku poszli w ostrą bitkę bez nadmiernego kalkulowania. Tempo narzucał nacierający Porter. Dla odmiany Spence przyjął walkę na wstecznym biegu i raz za razem kontrował ataki swojego rywala. Wykazał się przy tym znacznie większą precyzją i więcej jego uderzeń dochodziło do celu.

Obaj zawodnicy cały czas utrzymywali wysokie tempo walki, dzięki czemu stworzyli rewelacyjne widowisko dla kibiców zgromadzonych w Staples Center. Przez pierwsze 8 rund walka szła w okolicach remisu. Później zmęczony Porter nieco zwolnił. Co prawda nadal odważnie nacierał na rywala, ale jego refleks i szybkość uderzeń wyraźnie się obniżyły. Spence wykorzystał sposobność i z dużą intensywnością kontrował rywala. W 11 starciu, po celnym lewym sierpowym, Porter podparł się rękawicą i zgodnie z przepisami sędzia musiał go liczyć.

Ostatecznie po emocjonujących 12 rundach jeden z sędziów wypunktował 115-112 na Shawna Portera. Pozostali dwaj wskazali na Spence’a w stosunku 116-111, 116-111. W ten sposób Spence został zunifikowanym mistrzem WBC oraz IBF. Pozostałymi posiadaczami pasów w tej wadzę są Manny Pacquiao oraz Terrence Crawford. Zapowiadają się zatem kolejne bardzo ciekawe walki unifikacyjne.

Na koniec przedstawiamy statystykę ciosów: Errol Spence – 745 ciosów wyprowadzonych przy 221 celnych. Shawn Porter – 744 ciosy wyprowadzone przy 172 celnych. Poniżej znajdziecie obszerny Highlight z tego ciekawego pojedynku.

Dodaj komentarz