chris eubank jr

Eubank i Wallin wygrywają w Cardiff

Wczorajszego wieczoru odbyła się gala, podczas której w pojedynku wieczoru zaprezentował się Chris Eubank jr (32-2, 23 KO). Rywalem Brytyjczyka był jego rodak Liam Williams (23-4-1, 18 KO). Wcześniej na ringu zaprezentowali się również ciężcy Otto Wallin (32-1, 14 KO) i Kamil Sokołowski (11-25-2, 4 KO) oraz walcząca w wadze średniej Claressa Shields (12-0, 2 KO).

Eubank całkowicie zdominował swojego rywala. Williams lądował na deskach w rundzie 1,2,3 i 11. Eubank miał nad swoim rywalem wyraźną przewagę w każdym elemencie pięściarstwa, ale celowo wydłużał pojedynek. Ostatecznie pojedynek trwał pełne 12 rund podczas których Eubank niemal w żadnym momencie nie tracił kontroli. Po walce sam przyznał, że chciał ukarać Williamsa.

Chwilę wcześniej w pojedynku ciężkich, zaliczany do szerokiej czołówki wagi ciężkiej stoczył trudny i bardzo wyrównany bój z Kamilem Sokołowskim. Kamil jak zawsze podszedł do rywala z dużą pewnością siebie i nie ustępował większemu i lepiej wyszkolonemu Szwedowi. Ostatecznie po 8 starciach sędzia ringowy wskazał na korzyść Wallina w stosunku 79-75.

Po blisko rocznej przerwie Claressa Shields powróciła na ring pięściarski i udanie obroniła pasy wszystkich czterech federacji. Młoda amerykanka nie dała najmniejszych szans, niepokonanej wcześniej, Słowence Emie Kozin wygrywając z nią u wszystkich sędziów 100-90.

Leave a Reply