Fantastyczny Eubank zdemolował Abrahama

Chris Eubank Junior pokonał podczas gali w Londynie Artura Abrahama i obronił trofeum IBO. Oprócz pasa mniej znaczącej federacji Brytyjczyk uzyskał awans do turnieju World Boxing Super Series w wadze super średniej. Eubank zaprezentował kibicom nieprawdopodobny pokaz boksu na tle starego mistrza. Po 12 rundach dominacji sędziowie punktowali dwukrotnie 119-110 oraz 120-108.

Od początku to Brytyjczyk by stroną mającą inicjatywę. Atakował kombinacjami składającymi się z pięciu a nawet sześciu ciosów. Szczególne spustoszenie czyniły ciosy podbródkowe, których potrafił ulokować kilka bez żadnej odpowiedzi rywala. Abraham ograniczał się do chowania za podwójną gardą i wyprowadzania nielicznych, chaotycznych ciosów. Eubank ani przez moment nie był zagrożony. Starał się również zapewnić show dla publiczności, zarówno kombinacjami bokserskimi, jak i zachowaniem w ringu.

Abraham po tej porażce powinien rozważyć zakończenie sportowej kariery. Walka pokazała, że nie jest w stanie już mierzyć się z czołówką.

Dodaj komentarz