Felix Sturm zawalczy z Vincentem Feigenbutzem

Felix Sturm (41-5-3, 18 KO) po zakończonej niedawno odsiadce powrócił na ring po czteroletniej przerwie i wypunktował niedoświadczonego Timo Rosta. Liczący już 41 wiosen dawny czterokrotny mistrz w dwóch wagach ma zamiar przed końcem kariery jeszcze raz sięgnąć po tytuł.

Na razie jednak 24 kwietnia podczas gali w Niemczech Sturm zmierzy się ze znanym polskim kibicom Vincentem Feigenbutzem (32-3, 28 KO). Liczący zaledwie 25 lat zawodnik ma na swoim koncie już pas federacji WBA wagi super średniej oraz próbę zdobycia tytułu IBF. Kilka lat temu, jeszcze jako nastolatek zagościł na dwóch galach w Polsce, gdzie kolejno pozbawił zer w rekordzie Macieja Miszkina oraz Andrzeja Sołdre i potrzebował na to niespełna czterech rund. Ostatni pojedynek Feigenbutz stoczył pod koniec sierpnia, kiedy wypunktował Jama Saidiego i zgarnął pas IBF Inter-continental. W lutym zeszłego roku boksował w USA z Calebem Plantem, ale wtedy dostał straszliwe lanie zakończone przerwaniem walki w 10 rundzie.

Na razie nie jest znana dokładna lokalizacja pojedynku, ale w najbliższym czasie powinniśmy otrzymać więcej oficjalnych informacji.

Leave a Reply