Fonfara i Siłłach w limicie. Typ na walkę

Już jutro na ring wraca Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO). „Polski Książe” to swojego czasu nasza wielka nadzieja na mistrzowski pas w wadze półciężkiej. Niestety w rewanżowej walce z czempionem WBC Adonisem Stevensonem został znokautowany już w drugiej rundzie. Był to ostatni pojedynek Polka w półciężkiej, po porażce podjął decyzję o zmianie limitu na kategorię cruiser. Teraz 31-latek wraca do Polski, aby się odbudować. Fonfara będzie gwiazdą gali Warsaw Boxing Night na Warszawskim Torwarze.

Rywalem Fonfary będzie Ismaił Siłłach. Pojedynek został zakontraktowany na 10 rund w umownym limicie 87,5 kg. Podczas dzisiejszej ceremonii ważenia obydwaj wnieśli na wagę 87,3 kg. Trudno powiedzieć jak Polak będzie sobie radził w nowej kategorii wagowej. Mimo małej popularności walk cruiserów, obiektywnie trzeba przyznać, że jest to mocno obsadzona kategoria, również przez polaków. Na tej samej gali co Fonfara wystąpi obiecujący prospekt wagi junior ciężkiej Michał Cieślak, który zmierzy się z Dusanem Krstinem.

Uważam, że nie będzie to łatwy pojedynek dla Andrzeja Fonfary. Ostatecznie stawiam jednak na Polaka. Mój typ to KO w końcowych rundach. Choć Siłłach zdąży napsuć krwi „Polskiemu Księciu”.

Wyniki ważenia karty głównej Warsaw Boxing Night:
limit umowny (87,5 kg): Andrzej Fonfara (87,3 kg) – Ismaił Siłłach (87,3 kg); 10 rund
waga junior ciężka: Michał Cieślak (90,9 kg) – Dusan Krstin (91,3 kg); 8 rund
waga ciężka: Michał Olaś (91,5 kg) – Ramazi Gogichashvili (91,2 kg); 8 rund
waga ciężka: Arkadiusz Wrzosek (106,3 kg) – Said „Lennox” Kasongo (145,5 kg); 4 rundy
waga średnia: Paweł Rumiński (72,4 kg) – Grzegorz Niedźwiedzki (72,6 kg); 6 rund
Boks olimpijski:
Karolina Koszewska – Natalia Marczykowska
Kacper Łaszczyk – Andrey Romanyshyn
Jakub Bujała – Oskar Biesiadecki
.
Transmisja gali w sobotę (16.06.2018) od 19:00 w Polsat Sport Fight i od 20:00 w Polsat Sport.
.
Kamil Janczarek
Wynika ważenia: polsatsport.pl

Dodaj komentarz