Fury, Joshua, Wilder, Usyk – sytuacja w wadze ciężkiej

Zapowiadany od dawna pojedynek unifikacyjny w wadze ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) oraz Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) oddalił się na bliżej nieznany termin. Wszystko za sprawa wyroku sądu arbitrażowego ktory nakazał organizację trzeciej walki Tysona z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Aktualny termin tego starcia to 24 lipca w Las Vegas. Za organizacje wydarzenia odpowiada Top Rank. Wilder podpisał już swój kontrakt na walkę. Teraz wszyscy czekają na ruch ze strony Fury’ego. Wiadomo też, że podział wynagrodzenia w tym pojedynku wyniesie 60-40 na korzyść Brytyjczyka. W takiej sytuacji Joshua musi szukać innego rozwiązania. Sytuacji pilnie przygląda się Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO), który ma prawa pretendenta z ramienia WBO. Sama federacja WBO natychmiast zareagowała na odwołanie walki unifikacyjnej w Arabii Saudyjskiej i dała 48 godzin, po których Joshua miał podjąć decyzję odnośnie zgody na walkę z Ukraińcem. Aktualnie ultimatum zostało odsunięte o kolejne 48 godzin. Po tym czasie obóz Joshuy ma zaprezentować dowody, że walka z Furym nie jest zagrożona. W innym wypadku ma oddać pas. Promujący Joshue Eddie Hearn zapowiedział, że wszelkie informacje zostaną przedstawione w poniedziałek. Aktualnie mówi się, że potencjalne starcie Joshuy z Usykiem miałoby się odbyć w sierpniu na terenie Wielkiej Brytanii.

Nieco w cieniu tego zamieszania pojawiają się jeszcze nazwisko Joe Joyce’a (12-0, 11 KO), który miał zawalczyć o tymczasowy pas WBO z Usykiem i który również niebawem może nabyć prawa obowiązkowego pretendenta do tytułu.

Leave a Reply