Fury odpowiada na wyzwanie Joshuy: Zróbmy to

Tuż po zwycięskiej walce nad Władimirem Kliczko (64-5, 53 KO), Anthony Joshua (19-0, 19 KO) wyzwał na pojedynek Tysona Fury’ego (25-0, 18 KO). Warto w tym miejscu wspomnieć, że to właśnie „Król Cyganów” jako pierwszy pokonał Ukraińca po dziesięciu latach jego panowania. Na odpowiedź ciętego w słowach Tysona długo czekać nie musieliśmy.

– Dla ciebie to była walka o śmierć i życie, ja natomiast z Kliczką się zabawiłem. Zapraszam do tańca – odpowiedział Fury, który wstępnie ma wrócić po dwudziestu miesiącach przerwy w lipcu. Warto wspomnieć, że mimo wygranej z Kliczką na punkty walka ta niebyła tak dramatyczna i Brytyjczyk zdecydowanie kontrolował pojedynek przez całe 12 rund.

Klika godzin później Fury dodał kolejny wpis w mediach społecznościowych, w którym napisał – Anthony Josha wyzwanie przyjęte. Damy światu najlepszą walkę od 500 lat! Zagram z Tobą.

Na Joshue w kolejce czekają obowiązkowi pretendenci Kubrat Pulew i Luiz Ortiz. Jak wspomniał Kliczko w kontrakcie była również klauzula o rewanżu. Chęć na starcie z AJ’em wyrazili również pozostali czempioni, WBC – Deontay Wilder i WBO -Joseph Parker. Zdaniem wielu ekspertów  największym hitem byłby jednak pojedynek Joshua- Fury. Dwaj ostatni pogromcy „Dr Stalowego Młota” razem w ringu o miano niekwestionowanego mistrza świata? Ja chcę to zobaczyć!

Źródło: Facebook/ własne

Dodaj komentarz