Fury vs Wilder 3 – noc wagi ciężkiej

Dawno temu w minionej epoce Don King specjalizował się w organizacji gal, na których występowali niemal sami zawodnicy wagi ciężkiej. Nadchodząca gala, w której główną atrakcją ma być trzeci pojedynek pomiędzy Tysonem Fury (30-0-1, 22 KO) oraz Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) ma szanse nawiązać do tamtych imprez.

Oczywiście starcie wieczoru to pojedynek o pas WBC królewskiej kategorii. Wcześniej pisaliśmy również o rewanżu pomiędzy Adamem Kownackim i Robertem Heleniusem, którzy również wystąpią na tej gali. Teraz skupimy się na dwóch kolejnych starciach tej imprezy.

Na początek dostaniemy bowiem bardzo interesujące zestawienie dwóch niepokonanych prospektów. Mierzący niema 2 metry Efe Ajagba (15-0, 12 KO) z Nigerii stanie do walki z Kubańczykiem Frankiem Sanchezem (18-0 13 KO). Na papierze faworytem wydaje się Ajagba. Jest wyższy, ma ogromny zasięg ramion (216 cm), pokazał, że umie mocno uderzyć obu rąk, ale nie należy lekceważyć Kubańczyka. Ponadto do tej pory żaden z nich nie miał jeszcze żadnego poważnego testu.

Przedtem publiczność rozgrzeje występ Jareda Andersona (9-0, 9 KO). Dla liczącego zaledwie 21 lat Amerykanina będzie 3 starcie w tym roku. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Leave a Reply