Gala w Częstochowie: Adamek – Kassi. Typowanie

Sobota, 18 listopada 2017 roku. Częstochowa. Każdy fan boksu w kraju wie, co będzie się działo. Podczas gali boksu zawodowego organizowanej przez Mateusza Borka, Mariusza Grabowskiego i Andrzeja Gmitruka będziemy mieli okazję oglądać ciekawe zestawienia. Zazwyczaj w przypadku gal w Polsce typowanie jest dość oczywiste, tutaj jednak mamy do czynienia z chlubnym wyjątkiem. Nie brakuje walk, w których wynik nie jest pewny i liczymy na emocje do ostatniego gongu. W stawce mamy trzy pasy mistrza Polski, w tym jeden międzynarodowy. Przejdźmy do typowania:

Tomasz Adamek – Fred Kassi

Walka wieczoru to zestawienie, które zainteresuje fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Fred Kassi stawał w ringu z bardzo dobrymi „ciężkimi” i całkiem nieźle sobie radził. Tomasz Adamek musi byćczujny od początku i starać się utrzymać walkę na środku ringu. Jego lewy prosty od zawsze jest świetną bronią, warto ją wykorzystać przeciw Kameruńczykowi. Kassi dobrze wyprowadza bezpośredni prawy, potrafi walczyć przy linach. Nie można mu pozwolić na zastosowanie swoich atutów. Istotne jest tempo. Im szybsze – tym lepiej dla Tomasza. Tradycyjnie „Góral” musi pamiętać o opuszczonej lewej ręce, szczególnie biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony prawej Kassiego. Typ: Adamek na punkty po ciekawej walce.

Adam Balski – Demetrius Banks

Faceci z Detroit są twardzi. Jednak niekoniecznie każdy pochodzący z tamtego miasta musi być mistrzem świata. Takie plany ma Adam Balski i jeśli chce je realizować powinien odprawić Banksa przed czasem. Typ: Balski przez nokaut w drugiej połowie walki.

Michał Żeromiński – Łukasz Wierzbicki

Konfrontacja stylów, zawodnik ofensywny przeciw kontrbokserowi. Żeromiński jest pięściarzem walecznym i prawie zawsze zostawia po sobie dobre wrażenie, tym razem jednak mierzy się z przeciwnikiem dla niego bardzo niewygodnym. Odwrotna pozycja Wierzbickiego i jego ciosy z kontry to mogą być za duże przeszkody dla zawodnika z Radomia. Typ: Wierzbicki na punkty.

Michał Leśniak – Kamil Młodziński

Błyskawiczny rewanż za jesienny pojedynek, który rozgrzał kibiców. Po ringowej wojnie zwyciężył Leśniak. W rewanżu prawdopodobnie wyciągnie wnioski, nie da się zapędzić w szalone wymiany, kontrolując przebieg pojedynku i tym razem zwycięży ponownie, zdobywając pas mistrza Polski. Typ: Leśniak na punkty.

Robert Parzęczewski – Said Mbelwa

Każda gala potrzebuje szybkiego, efektownego nokautu. Liczę, że taki zaprezentuje nam Robert Parzęczewski, który przed własną publicznością szybko odprawi boksującego czternastą walkę w tym roku Mbelwę. Typ: Parzęczewski przez nokaut w pierwszej połowie walki.

Mateusz Rzadkosz – Tomasz Gromadzki

Pierwsza walka zakończyła się remisem. Obaj po niej odnosili w ringu same zwycięstwa. Rzadkosz ma sporą przewagę warunków fizycznych, jednak w pierwszej walce nie przeszkodziło to Gromadzkiemu często go trafiać. Pojedynek może mieć podobny przebieg do pierwszego starcia, co gwarantuje ciekawy bój. Typ: Rzadkosz po niejednogłośnej decyzji.

Damian Wrzesiński – Marek Laskowski

Już na początku gali walka, która może skraść show. Na papierze wszystko jest oczywiste: zawodnik z dobrym rekordem, kontra zawodnik, który zwycięstwa przeplata porażkami. Tutaj papierem jednak nie ma co się sugerować. Laskowski toczy boje na Wyspach Brytyjskich, a tam jak wiadomo nie ma dobierania łatwych rywali. Wrzesiński może być zaskoczony postawą Laskowskiego, jednak umiejętności techniczne i .. stabilniejsze przygotowania powinny przechylić szalę na jego korzyść. Typ: Wrzesiński na punkty. 

Przypominamy, że pierwsze walki startują już o 18:05. Transmisja w Polsacie Sport. Od 22 transmisja także w Polsacie.

 

Dodaj komentarz