Gala w Szczecinie „NA ŻYWO” minuta po minucie

Gala w Szczecinie to czwarta już majowa impreza relacjonowana przez naszą redakcję w systemie minuta po minucie.  W ringu w hali Azoty wystąpią zarówno zawodnicy uznani, jak i perspektywiczny narybek polskiego pięściarstwa. W walce wieczoru wystąpi Krzysztof Diablo Włodarczyk, który zmierzy się z Kaiem Kurzawą o pas IBF Intercontinental wagi junior ciężkiej. Zobaczymy także między innymi eksplozywnego Michała Cieślaka oraz powracającego po nokaucie z rąk Mike`a Mollo Krzysztofa Zimnocha. Redakcja wRingu.net zaprasza na relację z gali w systemie „minuta po minucie”. Nie zabraknie błyskawicznych informacji, bieżących komentarzy i najnowszych wiadomości ze świata polskiego boksu.  Aby być na bieżąco z naszą relacją, należy już od około godziny 20:00 klikać w poniższy przycisk:

ODŚWIEŻ RELACJĘ

00:13: Gala w Szczecinie przeszła do historii. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Nowak.

00:11: Takiego Diablo chcemy oglądać!

00:10: Koniec walki! Krzysztof Diablo Włodarczyk wygrywa przez nokaut w czwartej rundzie! Kai Kurzawa po raz drugi zapoznał się z deskami i został wyliczony! Walkę zakończyła kombinacja lewy-prawy!

00:07: Kurzawa w opałach, Włodarczyk niemiłosiernie go obija. Wchodzą uderzenia w tułów, Niemiec chciał przyklęknąć po kolejnych ciosach.

00:05: Polak ruszył na przeciwnika, jednak w trzeciej rundzie zabrakło mu czasu. Runda 10-8 dla Diablo.

00:04: Prawy z odejścia i Kurzawa na deskach!!!

00:02: Za nami dwie rundy. Fiodor Łapin nakazał Włodarczykowi spróbowanie bicia na dół, by otworzyć sobie przeciwnika.

00:00: Kurzawa stara się podejmować walkę, udało mu się nawet zagonić Diablo pod liny. Polak jednak skutecznie unika jego ataków.

23:56: Lewy prosty Diablo od początku pracuje wyśmienicie. Co uderza, to trafia. Z luzem, mocno.

23:54: Zaczęło się!

23:52: Walka oczywiście na dystansie dwunastu rund. Rankingowe trofeum zobowiązuje.

23:50: A teraz hymny narodowe. Oby ceremonia wstępna nie trwała dłużej niż walka.

23:49: AC piorun DC. Thunderstruck. To znak, że do ringu zbliża się Diaaaabloooo!!!!!

23:46: Do Do ringu wychodzi Kai Kurzawa. Czas na walkę wieczoru

23:45: Promotor potwierdził również, że są szanse na walkę Głowacki – Usyk w Polsce

23:44: Wasilewski: Cieślak wpadł w pułapkę szybkiego kończenia walk. To błąd, bo poziom przeciwników będzie rósł

23:40: To oczywiście pas IBF Intercontinental, który da zwycięzcy wysokiej pozycji w rankingu

23:38: Oto trofeum, o które zmierzą się Krzysztof Diablo Włodarczyk i Kai Kurzawa:

23:35: Teraz czas na walkę wieczoru!

23:31: Polak powinien jednak wyciągnąć wnioski ze swojego występu.

23:30: Koniec walki! Kubich rozcina łuk brwiowy po ataku głową. TKO 9 runda. Zwycięża Michał Cieślak!

23:28: 9 runda. Żaden z zawodników nie walczył jeszcze w swojej karierze tak długo.

23:25: Kubich przeżywa spory kryzys. Brakuje mu tlenu. Jednak ambicja nie pozwala mu się poddać.

23:22: Fani dobrej bitki z pewnością są usatysfakcjonowani. Pięściarze nie szczędzą sobie ciosów. Publiczność w Szczecinie ogląda pojedynek z dużymi emocjami. Nikt nie może uwierzyć, że dużo większy i dużo więcej bijący Cieślak nie położył do tej pory swojego przeciwnika. Czas na ósmą rundę.

23:18: Kolejna runda dla Cieślaka. Znów miał Kubicha na widelcu i tamten znów przetrwał. Cutman Jan Sobieraj starał się zatamować krwawienie na nosie Polaka.

23:14: Kubich w kryzysie! Cieślak dopadł go ciosami, Rosjanin zgiął się w pół i przyjmował w narożniku, jednak udało mu się dotrwać do końca piątej rundy.

23:11: Nie docenialiśmy Rosjanina. Toczy z Cieślakiem twardy bój. Potrafił swoimi ciosami rozciąć naszego zawodnika. Radomianin wygląda na zaskoczonego takim obrotem spraw. Bije ciosy na dół, sierpy, pracuje prostym, jednak to nie przynosi efektu. Kubich skraca dystans i wkłada zarówno sierpowe jak i podbródkowe.

23:06: Trzy rundy za nami. Oczywiście wszystkie dla Cieślaka, warto jednak by więcej słuchał narożnika niż kibiców. Rosjanin zdaje się być coraz bardziej zmęczony.

23:04: Kubich przyjął potężny prawy sierpowy pod linami, ale nawet nie ugiął się!

23:02: Rosjanin postanowił jednak walczyć. Stara się wymieniać ciosy z Polakiem, udało mu się nawet kilka razy trafić lewym sierpowym.

22:58: Pierwsza runda wyraźnie dla Cieślaka. Polak zaczął spokojnie, jednak jego rywal szybko poczuł siłę jego ciosów. Kubich skupił się przede wszystkim na klinczowaniu.

22:55: Michał Cieślak już w ringu.

22:53: Rosjanin Kubicz wchodzi do ringu. Jest niepokonany, ale chyba nikt nie oczekuje od niego fajerwerków. Raczej efektownego upadku na deski do kompilacji na youtube.

22:49: Przewidzieliśmy, że w czterech walkach z rzędu będą nokauty. W dwóch już były. Nie obawiamy się, że braknie go w kolejnej, ponieważ do ringu wyjdzie ten gość:

Cieślak

22:47: Po walce Krzysztof Zimnoch zwrócił się bezpośrednio do Mika Mollo. Jest żądny rewanżu. Chce w czystej walce udowodnić Amerykaninowi, że jest od niego lepszy.

22:43: W wywiadzie po walce Zimnoch powiedział, że jest zadowolony ze swojego występu. Podziękował rywalowi za trzy i pół rundy ciekawego boksu. Teraz liczy na budowanie masy na siłowni, dwa-trzy miesiące obozu przygotowawczego i kolejny występ.

22:39: Na deski powalił Airicha lewy sierpowy.

22:38: Krzysztof Zimnoch wygrywa przez TKO w czwartej rundzie!

22:38: Poleciał ręcznik!

22:37: Airich na deskach!

22:34: Jesteśmy na półmetku (sześciorundówka). Walka może się podobać, niezły boks w dywizji ciężkiej. W dodatku ciągłe zagrożenie nokautem.

22:32: Nie można mieć zarzutów do ataku Polaka,  ładnie pracuje lewą ręką, a bity z góry prawy może w końcu powalić rywala. Jednak jak patrzymy na jego opuszczoną lewą rękę, obawiamy się.

22:29: Ależ dziurawa obrona Zimnocha. Jeśli nie chce powtórki z Mollo, musi zacząć unosić lewą rękę. Prawy sierp Airicha wszedł kilka razy.

22:25: Ciekawa pierwsza runda. Zimnoch nieźle pracuje lewym prostym, świetnie bije długim prawym, jednak był też w opałach po sierpowym Airicha.

22:18: Wracamy jednak do ringu. Gala Bad Boys trwa. Zobaczymy jak „Bad” jest Krzysztof Zimnoch. Jego rywal, Konstantin Airich w rytm Nirvany zbliża się między liny.

22:15: Głowacki jest przekonany, że „Diablo” dziś zwycięży. Ważniejsze jednak jest to, że nasz mistrz widział Krzysztofa Włodarczyka w świetnej kondycji psychicznej.

22:10: W studio Polsatu Krzysztof Głowacki. Nasz mistrz mówi, że jest duża szansa, by walka z Usykiem odbyła się w Polsce! Tego byśmy chcieli!

22:03: Przypominamy, że Zimnoch wraca po niespodziewanej porażce przez nokaut z Mikiem Mollo. Wyglądało to tak:

22:00: W kolejnej walce powrót Krzysztofa Zimnocha! Zmierzy się z doświadczonym, ale obitym Airichem.

21:58: Paweł Stępień nokautuje Kondora w ostatniej, szóstej rundzie! Z narożnika rywala poleciał ręcznik, gdy ten znalazł się na deskach. TKO 6. Stępień powinien jednak więcej słuchać narożnika, zwycięstwo mogło przyjść wcześniej.

21:53: Gmitruk krzyczy: „Lewa!”, Stępień bije z prawej. Hmmm… Za nami pięć rund. Życzymy Ukraińcowi, by dotrwał do końcowego gongu, bo za taką postawę mu się to należy. Do narożnika schodził na miękkich nogach, ale wciąż jest w walce.

21:50: Andrzej Gmitruk po raz kolejny sugestywnie upomina swojego podopiecznego. Mimo wyraźnego prowadzenia, cały czas wymaga od Stępnia więcej.

21:48: Trwa czwarta runda. Kondor zbiera zarówno w głowę jak i na korpus, niezliczoną ilość ciosów. Trzeba mu przyznać, że jest bardzo twardym zawodnikiem.

21:44: Tak mocno trafia Stępień:

21:42: Dzieje się w ringu! Ukrainiec był na skraju nokautu, trafiany mocno przez Polaka, jednak nie dał się położyć na deski i nawet kilka razy zahaczył Stępnia swoimi ciosami. Na ten moment najlepsza walka na gali.

21:38: Kondor nazbierał sporo w pierwszej rundzie, kilka razy się zachwiał. Paweł Stępień rozgrzał szczecińską publiczność!

21:35: Andrzej Gmitruk przebrał się w dres i ruszył do narożnika Stępnia. Wiele obowiązków jednego wieczoru.

21:32: Stępień, podobnie jak Król ma dziś ogromny doping. Co walka w domu, to w domu.

21:31: Wasyl Kondor zmierza do ringu. Zastanawiam się, czy będzie kolejną ofiarą Stępnia, czy poboksuje kilka rund.

21:26: Od kolejnej walki liczymy na festiwal nokautów. I pewnie się nie przeliczymy. Kolejno: Stępień, Zimnoch, Cieślak i Diablo.

21:25: Decyzją sędziów dwa do remisu zwycięża Jordan Kuliński! Sędziowie punktowali: 68-56, 59-55 i remisowo: 57-57. Zdaniem prowadzącego relację ten remis jest na wyrost.

21:18: Obudził się Kuliński! Eksplozywna pierwsza minuta, bardzo dobra druga, może trochę wolniejsza końcówka, ale wyraźnie wygrana runda piąta. Jeszcze trzy minuty i dopisze drugie zwycięstwo do zawodowego rekordu.

21:14: Kuliński zwolnił obroty, Pokumeiko się rozochocił. Jordan szykował się na dziś na poważnego rywala, jednak w ringu nie widać żelaznej kondycji. Andrzej Kostyra zauważa także brak mocy ciosu.

21:10: Po trzech rundach trzy do zera dla naszego zawodnika. Narożnik podpowiada, żeby używać więcej haków i sierpów.

21:06: Druga runda za nami, Łotysz postanowił boksować, Kuliński zabrał kolejną rundę. Publiczność jednak nie wygląda na zachwyconą. Polak mógłby przyspieszyć, to się opłaci.

21:03: Lewy prosty, podwójny lewy prosty, sierpy. Wchodzą jak nóż w masło. Łotysz na wstecznym i trzyma blok. Widać, że przeciwnik na ostatnią chwilę.

20:59: Grafika Polsatu Sport na temat walki:

20:55: Czas na kolejną walkę. Jordan Kuliński zmierzy się z Łotyszem Pokumeiko. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to reprezentant Fight Events jest zdecydowanym faworytem i należy oczekiwać od niego zwycięstwa i dobrego boksu.

20:52: 59-55, 60-54 i ponownie 59-55. Zwycięża jednogłośnie na punkty – Tomasz Król. Udany rewanż zawodnika ze Szczecina za porażkę z gali w Międzyzdrojach. Wyraźne, bezdyskusyjne zwycięstwo.

20:49: Szósta, chaotyczna runda za nami, czekamy na werdykt sędziowski.

20:43: Trwa piąte starcie. Król cały czas prowadzi walkę. Trafia, brakuje mu jednak ciosu.

20:40: Po trzech rundach prowadzi Tomasz Król. W narożniku celnych rad udziela mu ojciec.

20:34: Dwa dobre ciosy na wątrobę w wykonaniu Króla. Zaczyna sobie ustawiać przeciwnika. Wylężoł szuka ciosu z prawej ręki. Raz trafił, jednak Król od tego czasu umiejętnie unika jego uderzeń i przepuszcza ataki.

20:29: Pierwsza runda bez fajerwerków, obaj najchętniej ulokowaliby celną kontrę. Aktywniejszy jednak Król.

20:26: Tomasz Król i Jacek Wyleżoł już w ringu. Czas na rewanż za Międzyzdroje, gdzie niejednogłośnie wygrał ten drugi.

20:25: Tak prezentuje się hala przed pierwszą walką:

20:17: Duet komentatorski na dzisiejszą galę tworzą: Andrzej Gmitruk i Andrzej Kostyra

20:14: Tomasz Babiloński: Pierwszym trenerem Michała CIeślaka jest Adam Jabłoński. Andrzej Gmitruk pomaga

20:04: Pierwszą walką, jaką pokaże Polsat Sport będzie starcie Tomasza Króla z Jackiem Wyleżołem

20:01: Tomasz Babiloński omawia absencję przeciwników Kulińskiego i Stępnia: „Mieli gdzieś podpisane kontrakty”

20:00: Ruszyła transmisja w Polsacie Sport

19:52: Jeśli jeszcze nie znacie dzisiejszej karty walk, oto ona:

19:50: Zaczynamy! Dziś finał Ligi mistrzów, ale prawdziwi fani boksu z pewnością będą śledzić to, co dzieje się w ringu w Szczecinie. A dziać ma się całkiem sporo.

 

Dodaj komentarz