Gala w Katowicach: Ostatni taniec. Zapowiedź

6 kwietnia w Katowicach odbędzie się gala boksu zawodowego organizowana przez grupę MB Promotions, której tytuł brzmi: „Ostatni taniec”. Pod tym kryptonimem kryje się 7 zestawień, z których każde ma potencjał na ciekawe starcie z punktu widzenia kibica. Poniżej zapowiedź pojedynków, które Mateusz Borek przygotował dla fanów w Spodku i przed telewizorami (Transmisja na sportowych antenach Polsatu).

Robert ParzęczewskiDimitrij Czudinow

Arab świetnie zaprezentował się w walce z Dariuszem Sękiem po czym postanowił… zmienić kategorię wagową na niższą. Promotorzy widząc, że zawodnik jest w gazie nie kalkulowali i zakontraktowali mu mocnego przeciwnika. Czudinow to były posiadacz pasów interim, chociaż ostatnio z nienajlepszą passą. To jak na tle Rosjanina zaprezentuje się Parzęczewski pozwoli na dalsze określenie kierunku kariery naszego zawodnika.

Mariusz WachMartin Bakole Ilunga

Gratka dla fanów wagi ciężkiej. Mariusz wraca po porażce z Arturem Szpilką i od razu dostaje ciekawego przeciwnika. Bakole jeszcze niedawno uznawany był za prospekta, drogę zwycięstw przerwał mu dopiero Michael Hunter. Dobrze operuje jabem, potrafi też dać walkę w bliższym dystansie. Bardzo ciekawy zawodnik na sprawdzenie formy Wacha, do tego nie bez szans na zwycięstwo.

Robert TalarekPatryk Szymański

Szymański był nadzieją polskiego boksu, niestety słabsze występy i szczególnie porażka z El Massaudim zahamowały jego rozwój. Teraz trafia na większego, bardzo silnego i nieustępliwego Talarka, w dodatku w Katowicach, gdzie cała sala będzie wspierać Roberta. Jak sobie poradzi? Potencjał na walkę wieczoru.

Damian WrzesińskiKamil Młodziński

Walka o mistrzostwo Polski. Zawodnicy wygrali swoje pojedynki na poprzednich galach (odpowiednio z Chudeckim i Grabowskim), teraz w ringu będą chcieli pokazać, kto jest najlepszy w kraju. Faworytem Wrzesiński, ale nie można odbierać szans jego rywalowi.

Nikodem JeżewskiShawndell Terrell Winters

Chcecie nokautu- oglądajcie ten pojedynek. Rywal Polaka ma bomby w rękawicach, ale obstawiamy, że to on padnie po ciosach Jeżewskiego. Ma być eksplozywnie- tego oczekujemy.

Mateusz RzadkoszTomasz Gromadzki

Trzecia walka pomiędzy tymi zawodnikami. Dotychczas raz był remis, raz zwyciężył Rzadkosz. Czy powiedzenie „do trzech razy sztuka” sprawdzi się w przypadku efektownie walczącego „Zadymy”?

Damian JonakAndrew Robinson

Walka zapowiedziana już na wcześniejszej gali, jednak odwołana z powodu kontuzji Damiana. Promotorzy postanowili doprowadzić do tego starcia w Katowicach, przy wspierającej Jonaka publiczności.

Gościem gali będzie Adam Kownacki, nasz najlepszy zawodnik wagi ciężkiej.

Dodaj komentarz