Gala w Konarach – wyniki

Za nami pierwsza po wielu miesiącach posuchy gala boksu zawodowego która, odbyła się w Polsce. Podczas imprezy w Pałacu w konarach widzowie którzy, wykupili przekaz PPV mieli możliwość obejrzenia w sumie siedmiu zawodowych pojedynków.

W głównej walce wieczoru Mariusz Wach (36-6, 19 KO) zdecydowanie wypunktował byłego pretendenta do pasa Kevina Johnsona (34-17-1, 18 KO). Amerykanin był jak na siebie całkiem żwawy, ale też w dużej mierze jest to zasługa samego Wacha. „Viking” zaczął walkę ospale i nie zadając zbyt wielu ciosów. Po raz kolejny też w początkowych rundach zapominał o dokładaniu uderzeń z prawej ręki. Kiedy w końcu zaczął bić z obu rąk jego przewaga stała się wyraźniejsza. Wach standardowo wykorzystywał przewagę warunków fizycznych i prowadził walkę na dystans. Po dziesięciu rundach statecznej walki sędziowie wypunktowali przewagę Polaka w stosunku 99-91, 98-92, 97-93.

Nieco wcześniej doszło do interesującej walki pań. Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) ponownie wypunktowała Karinę Kopińską (13-33-4, 3 KO). Dla byłej mistrzyni WBC był to zaledwie drugi pojedynek w ciągu ostatnich dwóch lat. Na początku było widać u niej ringową rdzę. Piątkowska miała problem z wyczuciem dystansu i często wpuszczała rywalkę w półdystans. Dopiero od trzeciego starcia „Tygrysica” złapała właściwy rytm i uzyskała przewagę przez prowadzenie walki na dystans. Ostatecznie po 6 rundach sędziowie wskazali jednogłośnie na Ewę Piątkowską.

Z pięściarzy młodszego pokolenia warto zwrócić uwagę na Serhieja Huka (2-0, 2 KO) oraz Maksima Vislaukha (1-0, 1 KO). Huk wczorajszego wieczoru błyskawicznie znokautował (TKO 2) doświadczonego i twardego Damiana Ławniczaka. Debiutujący wczoraj Vislaukh również w drugiej rundzie odprawił Krzysztofa Rogowskiego.

Leave a Reply